Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in deloma Notranjskem zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
7°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 16°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 12°C
torek, 24.10.2017
6°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
8°C | 16°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
20°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

DOPPS- Drava


OBVESTILA

| |
15.03.2013      9:45
A A

DOPPS- DravaDeli:

V sredo, 27. marca, ob 18. uri vas vabimo v prostore OŠ Starše na predavanje Društva za opazovanje in
proučevanje ptic Slovenije (DOPPS) z naslovom »Pomen projekta LIVEDRAVA za ljudi in naravo.

Projekt z naslovom »Obnova rečnega ekosistema nižinskega dela Drave v Sloveniji« z akronimom “LIVEDRAVA”, ki ga vodi Društvo za opazovanje in proučevanje ptic Slovenije.

Projekt  so začeli izvajati septembra letos in bo trajal do 31. 12. 2017. Projekt je financiran s strani finančnega mehanizma EU LIFE +, ki je eden glavnih  instrumentov za izvajanje evropske okoljske politike, zakonodaje in okoljskega akcijskega programa ter bo močno okrepil pomen ohranjanja narave. Glavni cilji projekta, ki se bo izvajal na območju reke Drave med Mariborom in Središčem ob Dravi, so: (1) z renaturacijami, naravovarstvenim upravljanjem in vzpostavljanjem zavarovanih območij ohraniti in izboljšati stanje populacij kvalifikacijskih vrst območja Natura 2000 Drava, posebej ptic, hroščev in rib z neugodnim varstvenim statusom; (2) zagotoviti trajnostno upravljanje nižinske Drave na način, ki bo hkrati zagotavljal protipoplavno varnost in pozitivno vplival na naravovarstvene
cilje območja Natura 2000; (3) izboljšati sodelovanje med ključnimi deležniki vzdolž nižinske Drave in (4)
ozavestiti širšo javnost o pomenu naravne dediščine Drave za trajnostni razvoj regije. Vljudno vabljeni.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Starše!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!