Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo v zahodni Sloveniji delno jasno. Drugod bo pretežno oblačno, ponekod v severovzhodni Sloveniji bo občasno še rahlo deževalo. Predvsem v Prekmurju in deloma na Štajerskem in Koroškem ter na Gorenjskem vzdolž Karavank in Kamniških Alp bo pihal okrepljen severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 13, na Primorskem do okoli 17 stopinj C.
8°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 17°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 20°C
petek, 27.10.2017
6°C | 18°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

14. Mednarodni folklorni festival v Trzinu


KULTURA, TURIZEM

| |
15.07.2015      13:02
A A

14. Mednarodni folklorni festival v Trzinu


V petek, 3. 7. 2015, se je v Trzinu odvijal 14. Mednarodni folklorni festival, na katerem je občino Starše zastopala Floklorna skupina KUD Franc Ilec Loka – Rošnja, ki sicer pogosto zastopa občino Starše v pobratenih občinah v Avstriji, Italiji in Hrvaški.


Deli:

Folklorno skupino, ki deluje že 28. leto, sestavljajo folklorna skupina, godci ljudskih viž in pevci ljudskih pesmi, godci fraitonarji, pomembni pa so tudi zaradi svoje etnološke in dramsko gledališke dejavnosti. Na festivalu so se predstavili s plesi Dravskega in Ptujskega polja. Poleg njih pa so nastopale še folklorne skupine iz Poljske in Singapurja, od slovenskih se je festivala udeležila Še FS Trbovlje, FS TD Kanja »Skerca« Trzin in FS Kanja »Trzinka« Trzin.

 

Naslednji nastop folklorne skupine KUD Franc Ilec Loka – Rošnja bo na Mednarodnem folklornem festivalu v Ohridu, v Makedoniji.

 

Všečkajte stran na Facebooku.

Oglejte si izsek 14. Mednarodnega folklornega festivala v Trzinu in poiščite našo folklorno skupino.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Starše!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!