Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 16.07.2018

pretežno oblačno
Dopoldne se bo delno zjasnilo. Popoldne bo spremenljivo oblačno, pojavljale se bodo krajevne plohe in nevihte. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 28 °C.
16°C | 28°C
torek, 17.07.2018
16°C | 28°C
sreda, 18.07.2018
16°C | 31°C
četrtek, 19.07.2018
15°C | 31°C
petek, 20.07.2018
16°C | 31°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.7.2018 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
28°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Župana podpisala zavezo k trajnostnemu ......


TURIZEM

| |
13.12.2016      11:26
A A

Župana podpisala zavezo k trajnostnemu razvoju turizma v destinaciji Litija – Šmartno pri LitijiAleksandra Gradišek in Rajko Meserko po podpisu Zelene politike.
Aleksandra Gradišek in Rajko Meserko po podpisu Zelene politike.
Deli:

Župan Občine Litija Franci Rokavec in župan Občine Šmartno pri Litiji Rajko Meserko sta v ponedeljek, 12. decembra 2016, v Pustolovskem parku Geoss na Slivni podpisala zavezo k zelenemu turističnemu razvoju. S tem sta se občini kot skupna destinacija v okviru Zelene sheme slovenskega turizma »Slovenia Green« usmerili v trajnostno delovanje na področju razvoja in trženja turistične ponudbe.

»Zasadili smo seme, mogoče je v tem trenutku videti iluzorno, a verjamem v zeleno in verjamem, da je možno s sodelovanjem v naše območje doprinesti nekaj več,« je poudaril Rajko Meserko, župan občine Šmartno pri Litiji.

 

Miloš Kimovec iz Pustolovskega parka Geoss, ki je ena izmed lokalnih zelenih turističnih točk, je izrazil zadovoljstvo, da »podpis k zavezi za zeleni turizem poteka prav v našem pustolovskem parku, saj tudi sami ves čas gradimo na trajnostni ponudbi. Pri nas lahko obiskovalci adrenalinsko pustolovščino dopolnijo s piknikom v parku in prenočijo na prostem pod zvezdami, v krošnjah dreves.« Destinacija Litija – Šmartno pri Litiji ponuja obiskovalcem spekter različnih doživetij pri več kot 40 turističnih ponudnikih. Med drugim so na voljo kulinarične dobrote na turističnih in izletniških kmetijah, doživetja dediščine oglarjenja na Dolah pri Litiji, rokodelske delavnice, prireditve, jahanje konjev in spoznavanje Valvasorjevega ustvarjenja na gradu Bogenšperk.

Aleksandra Gradišek, direktorica Razvojnega centra Srca Slovenije, ki je pobudnik prijave za skupno destinacijo je povedala, da »Razvojni center Srca Slovenije povezuje turistične ponudnike ter želi njihovo kakovostno ponudbo postaviti na zeleni turistični zemljevid. Sedaj si bomo še bolj prizadevali za promocijo zelenih doživetij, med katerimi so v ospredju okušanje lokalnih dobrot, pohodništvo in kolesarjenje«.

Pristop k zeleni politiki so s svojo prisotnostjo na dogodku v Pustolovskem parku Geoss podprli tudi domačini in lokalni turistični ponudniki.

Razvojni center Srca Slovenije je za destinacijo Litija – Šmartno pri Litiji tekom leta zbiral podporo v lokalnem okolju, beležil izhodiščne kazalnike destinacije in pridobival dokaze o ustreznosti predpisanim globalnim standardom. Sledilo bo še več korakov, od priprave akcijskih načrtov ukrepov do implementacije zadanih ciljev. Prek celovitega postopka bo destinacija s strani Slovenske turistične organizacije v kratkem pridobila mednarodno primerljivo oceno in znak Slovenia Green Destination. 

Besedilo: Eva Vovk
Fotografije: arhiv Razvojnega centra Srca Slovenije


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI RAZVOJNI CENTER SRCA SLOVENIJE, D.O.O.? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!