Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Tinktura iz trobentic


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
26.03.2015      9:26
A A

Tinktura iz trobenticDeli:

Tinktura iz trobentic je šestintrideseta tinktura, ki jo izdelujemo sami. Sekcija za zelišča pri ŠD Javor spoznava zdravilnost zelišč, rastočih na Javorskem področju in z naravnimi bio pridelki izdeluje vrhunske ročno izdelane izdelke.
S pogovori med člani in z geslom "Več glav, več ve" dodajamo v našo trgovinico nove vrhunske izdelke.
Pater Simon Ašič v priročniku za nabiranje zdravilnih zelišč o trobenticah pravi, da čaj iz svežih, poparjenih cvetov zdravi vse vrste katarjev in sčisti iz telesa zimsko navlako, ki se je nabrala ob neprimerni, enostranski hrani. Izvleček, ki se nahaja v tinkturi trobentic, vse zdravilne lastnosti trobentic še potencira. Alkohol povleče iz zelišč največ zdravilnih snovi.

 

Tinktura iz trobentic lajša kašelj in bronhitis, nadomešča vitamin C in čisti dihala, posebno pri starejših ljudeh. Prav tako preprečuje ali vsaj blaži pljučnico, čisti kri, ledvice, sečila in odvaja seč ter pa krepi živce in srce, blaži migreno, živčni glavobol, zmanjšuje drgetanje udov in se obnese pri nespečnosti.
Trobentica zdravi protin in revmo, zato je tinktura iz trobentic pravi balzam za te bolnike. Daljše pitje tinkture iz trobentic ju prežene.

 

Sekcija za zelišča pri ŠD Javor

 

http://trgovina.janezjavorski.si/
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ŠPORTNO DRUŠTVO JAVOR? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


ŠPORTNO DRUŠTVO JAVOR
ŠPORTNO DRUŠTVO JAVOR
JAVORJE 23
Tel:041 614 536
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.10.201 | Družabni dogodki
DRUŠTVO UPOKOJENCEV ŠMARTNO VABI NA IZLET
17.10.201 | Družabni dogodki
DRUŠTVO UPOKOJENCEV ŠMARTNO VABI NA IZLET

Bodite prvi pri oddaji mnenja.