Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

pretežno oblačno
Danes bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. Nastajale bodo krajevne padavine, deloma kot plohe ali nevihte, ki jih bo več na zahodu. Zapihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo 26 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 29°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 26°C
petek, 30.06.2017
16°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 26°C
Opozorila
Torek, 27.6.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
31°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Tinktura iz trobentic


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
26.03.2015      9:26
A A

Tinktura iz trobenticDeli:

Tinktura iz trobentic je šestintrideseta tinktura, ki jo izdelujemo sami. Sekcija za zelišča pri ŠD Javor spoznava zdravilnost zelišč, rastočih na Javorskem področju in z naravnimi bio pridelki izdeluje vrhunske ročno izdelane izdelke.
S pogovori med člani in z geslom "Več glav, več ve" dodajamo v našo trgovinico nove vrhunske izdelke.
Pater Simon Ašič v priročniku za nabiranje zdravilnih zelišč o trobenticah pravi, da čaj iz svežih, poparjenih cvetov zdravi vse vrste katarjev in sčisti iz telesa zimsko navlako, ki se je nabrala ob neprimerni, enostranski hrani. Izvleček, ki se nahaja v tinkturi trobentic, vse zdravilne lastnosti trobentic še potencira. Alkohol povleče iz zelišč največ zdravilnih snovi.

 

Tinktura iz trobentic lajša kašelj in bronhitis, nadomešča vitamin C in čisti dihala, posebno pri starejših ljudeh. Prav tako preprečuje ali vsaj blaži pljučnico, čisti kri, ledvice, sečila in odvaja seč ter pa krepi živce in srce, blaži migreno, živčni glavobol, zmanjšuje drgetanje udov in se obnese pri nespečnosti.
Trobentica zdravi protin in revmo, zato je tinktura iz trobentic pravi balzam za te bolnike. Daljše pitje tinkture iz trobentic ju prežene.

 

Sekcija za zelišča pri ŠD Javor

 

http://trgovina.janezjavorski.si/
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ŠPORTNO DRUŠTVO JAVOR? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6
02.07. - 07.07.2017 | Umetnost
4. Valvasorjevi mednarodni grafični dnevi

Bodite prvi pri oddaji mnenja.