Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 21.10.2018

pretežno oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno in ponekod po nižinah sprva megleno. V notranjosti Slovenije se bodo občasno pojavljale manjše padavine, deloma plohe. Zapihal bo severni do severovzhodni veter, na Primorskem šibka do zmerna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 14, na Primorskem do 18 °C.
10°C | 13°C
ponedeljek, 20.10.2018
9°C | 20°C
torek, 22.10.2018
5°C | 14°C
sreda, 23.10.2018
4°C | 16°C
četrtek, 24.10.2018
7°C | 20°C
Opozorila
Nedelja, 21.10.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
13°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Zasadili smo prvi medgeneracijski vrt v ......


LOKALNE SKUPNOSTI, ZAVODI, VSEŽIVLJENJSKO UČENJE

| |
17.08.2017      10:50
A A

Zasadili smo prvi medgeneracijski vrt v Litiji


IZOBRAŽEVALNI CENTER GEOSS je na Javnem razpisu za sofinanciranje programov in dejavnosti izobraževanja odraslih v letu 2017 Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport, pridobil sredstva za izvajanje ŠTUDIJSKIH KROŽKOV.


Deli:

ŠTUDIJSKI KROŽKI so v Litiji novost. Gre za majhne skupine za neformalno učenje, kjer se učijo in družijo interesenti in radovedni ob določeni tematiki.

Ljudje se učijo zaradi različnih razlogov - osebnega razvoja, želje po samouresničenju, veselja, zelo pogosto pa tudi zaradi strokovnega razvoja. Vseživljenjsko učenje omogoča razvoj in razširitev vrednot, spretnosti ter razumevanja, ki jih ljudje potrebujejo skozi življenje, spodbuja ustvarjalnost in prilagajanje okoliščinam ter okoljem. Podjetja, organizacije in posamezniki so pomembni udeleženci vseživljenjskega učenja. Tako se v okolju učijo in se mu skušajo prilagoditi ali pa nanj proaktivno vplivajo.
Krožek je temeljil na pozitivnih medsebojnih odnosih in demokratičnem, sodelovalnem vzdušju. Vseživljenjsko učenje, ki ga krepimo tudi s pomočjo krožkov, krepi vezi med ljudmi in pripomore k bolj kakovostnemu življenju v našem okolju.

S ciljem mreženja, sprejemanja drugačnosti in medgeneracijskega sodelovanja dveh ranljivih ciljnih skupin, otrok iz prilagojenega programa iz Osnovne šole Litija, njihovih učiteljev in stanovalcev Doma Tisje, smo izvedli študijski krožek, kjer smo spoznavali zdravilne in kulturne nestrupene rastline ter zdravilna zelišča. Tekom krožka smo nameravali zasadili pravi vrt na eni izmed atraktivnih teras Doma Tisje v enoti Litija. Na koncu smo bili tako uspešni, da smo skupaj zasadili kar dve terasi! Skozi študijski krožek smo povezali dve generacijsko različni ranljivi ciljni skupini, ki lahko druga drugo obogatita in druga drugi nudita različne izkušnje. Spodbujali smo tudi uporabo zelišč, ki smo jih zasadili na terasah v kuhinji, saj bivanje in način življenja v skupnosti v enoti Litija to omogoča. 

Spoznavali smo kakšna je vloga rastlin v prostoru na počutje, katere rastline so nestrupene in koristne, katera zelišča lahko uporabimo v kuhinji, ipd. Večkrat smo na obisk povabili tudi otroke iz prilagojenega programa Osnovne šole Litija.

Povezovanje in medgeneracijsko sodelovanje dveh ranljivih ciljnih skupin, ki smo si ga zadali v študijskem krožku Naj raste Medgeneracijski vrt, lahko prispeva tudi k razvoju dobrih praks v našem okolju. Še posebej glede na dejstvo, da Občina Litija v kratkem načrtuje Varstveno delovni center v isti stavbi, kjer se že nahajata tako vrtec kot dom za starejše občane, s čimer bo občina Litija storila velik korak naprej pri skrbi za prikrajšane ciljne skupine občanov.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šmartno pri Litiji!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!