Logo MojaObčina.si

Šmartno pri Litiji

DANES
24°C
14°C
JUTRI
25°C
11°C
Deli
5472

Žegna deležni tudi traktorji in traktoristi

Že drugo leto zapored, se je v organizaciji Javnega zavoda Bogenšperk in Šmarske župnije na velikonočni ponedeljek odvila prireditev blagoslov traktorjev in njihovih lastnikov.

 

Od zgodnje spomladi do pozne jeseni redno srečujemo na cesti tudi ne malo traktorjev, ki so pri kmečkem opravilu skoraj povsod zamenjali konje, zato je tudi prav, da se njihovi lastniki priporočijo Božji previdnosti za varstvo pri delu z njimi in tudi za varno udeležbo v prometu. Po redni praznični sv. maši se je tudi letos na trgu pred cerkvijo v Šmartnem pri Litiji zbralo k molitvi in blagoslovu okoli 75 lastnikov štirikolesnih lepotcev vseh starosti. Tokratni blagoslov sta vodila domači šmarski župnik g. Janez Kvaternik in duhovni pomočnik g. Vinko Malovrh. 

 

Zagotovo so kmetje na ta dan s ponosom pripeljali na žegen svoje lepotce in ja, obiskovalci smo imeli kaj videti in zagotovo bo tako tudi prihodnje leto, ko se jim bo pridružil še kakšen starodobnik ali pa tisti najnovejši.

 

Uroš Pušnik

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi