Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.10.2018

delno oblačno
Ponoči bo na Primorskem pretežno jasno, pihala bo zmerna burja. Drugod v notranjosti države bo večinoma oblačno, predvsem v jugovzhodnih krajih bo občasno še možen rahel dež. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, ob morju okoli 10, v Gornjesavski dolini okoli 0 °C.
5°C | 14°C
torek, 23.10.2018
6°C | 15°C
sreda, 24.10.2018
7°C | 21°C
četrtek, 25.10.2018
7°C | 14°C
Opozorila
Nedelja, 21.10.2018 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
14°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Ob godu sv. Štefana


KULTURA, SOSED SOSEDU, DOGODKI, DRUŠTVA, VERSKE

| |
28.12.2017      9:22
A A

Ob godu sv. ŠtefanaŠmarski Tamburaški orkester ob jaslicah v Šmarski cerkvi
Šmarski Tamburaški orkester ob jaslicah v Šmarski cerkvi
Deli:

Tudi letos smo se zbrali v župnijski cerkvi sv. Martina v Šmartnem pri Litiji na god prvega mučenca sv. Štefana, 26.12.2017 pri praznični sv. maši ob 10., pri kateri že vrsto let igrajo člani šmarskega Tamburaškega orkestra.

 

Lepa slovenska navada na ta dan je tudi blagoslov konj, vode in soli, sploh v krajih, kjer je konjerejstvo bolj razvito; v naši fari pa nam dopoldansko bogoslužje ob jaslicah vedno polepšajo mili zvoki božičnih melodij šmarskih tamburašev. Letos je sv. mašo vodil duhovnik v pokoju g.  Ciril Oražem. V nagovoru nam je orisal lik godovnjaka sv. Štefana: bil je prvi, ki je kot kristjan umrl mučeniške smrti. Bil je kamenjan – dokler ni umrl, se je dvigala njegova molitev k Bogu in prošnja: »Gospod, ne prištevaj jim tega greha!«  Obenem pa nas je g. Ciril tudi povabil, naj spreminjamo svet z majhnimi koraki, naj ne vračamo hudo s hudim, sovraštva s sovraštvom, temveč sovražnike ljubimo in jim odpuščajmo!

Po pridigarjevih besedah gre velika zahvala za vsakoletno sodelovanje ob božiču tudi tamburašem, saj vsi skupaj zelo pripomoremo k bogatejšemu mozaiku krajevne cerkve.

 

Ob koncu svete maše pa so nas tamburaši razveselili še z nekaj zaigranimi melodijami in nam vsem zelo polepšali božično vzdušje.

 

Uroš Pušnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ŽUPNIJA ŠMARTNO PRI LITIJI? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


ŽUPNIJA ŠMARTNO PRI LITIJI
ŽUPNIJA ŠMARTNO PRI LITIJI
USNJARSKA CESTA 6
Tel:(01) 898 73 91
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
29.10.2018 | Družabni dogodki
DRUŠTVO UPOKOJENCEV ŠMARTNO VABI NA POHOD

Bodite prvi pri oddaji mnenja.