Logo MojaObčina.si

Šmartno pri Litiji

DANES
29°C
18°C
JUTRI
29°C
17°C
5472

Malo žegnanje na Libergi

To nedeljo, 20. oktobra, so liberški pritrkovalci in zvonovi slovesno vabili k bogoslužju malega žegnanja. Cerkvica je bila polna domačih in okoliških vernikov, slovesnost pa je polepšalo ubrano ljudsko petje in molitev.

 

Bogoslužje je vodil domači šmarski župnik g. Marko Mohor Stegnar. V mašnem nagovoru je izpostavil pomembnost in vztrajnost v molitvi, saj je še kako nujno moliti v vseh, ugodnih in neugodnih časih. V molitvi ne smemo omagovati, temveč moramo z njo poživiti svojo vero. Ta dan smo obhajali tudi Misijonsko nedeljo in glede na čase v katerih živimo lahko rečemo, da smo današnji verniki pogostokrat tudi sami misijonarji sodobnega časa.

 

Lepo obnovljena cerkvica nagovarja mimoidoče, da tod še žive verni in v veri pokončni ljudje. Pred liberškimi farani je še kar nekaj planov povezanih z obnovo tega svetišča in glede na videno, jim bo zagotovo uspelo udejaniti še marsikateri načrt do žegnanja ob godu zavetnikov cerkvice.

 

Uroš Pušnik

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi