Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in v jutranjih urah se bo postopno povsod pooblačilo. Zjutraj bodo na zahodu že možne rahle padavine, drugod bo še suho. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na obali do 15 stopinj C.
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 13°C
torek, 24.10.2017
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 16h
V nedeljo popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja, ki bo do ponedeljka zjutraj oslabela. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h.
10°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Farno žegnanje v Šmartnem


KULTURA, TURIZEM, SOSED SOSEDU, DOGODKI, DRUŠTVA, KMETIJSTVO, VERSKE

| |
17.11.2015      7:31
A A

Farno žegnanje v Šmartnem


Nadvse slovesno so zvonovi to nedeljo, 15. novembra vabili v Šmartno, kjer smo obhajali zunanjo slovesnost ob farnem žegnanju; z godovnikom sv. Martinom. Ob cerkvi pa se je odvijal tudi Martinov sejem, kjer so se lahko predstavili mojstri domače obrti iz naših krajev.


Vinogradniško društvo Štuc in predsednik g. Jože Zadražnk
Vinogradniško društvo Štuc in predsednik g. Jože Zadražnk
Deli:

Najprej smo se zbrali pred glavnim oltarjem v župnijski cerkvi sv. Martina, kjer je domači župnik g. Janez Kvaternik daroval slovesno sv. mašo. Med drugim nam je v nagovoru orisal lik našega zavetnika in poudaril, da nas naš zavetnik z iztegnjeno roko pozdravlja in blagoslavlja. Kljub svoji vojaški službi in možnosti napredovanja, je sledil klicu v srcu; postal je duhovnik in kasneje škof. V svojem času je sv. Martin v svoji skromnosti, ponižnosti in gorečnosti prinašal mir krajevni cerkvi in še več, ko je ob svoji bolezni prosil, da je za Cerkev pripravljen tudi umreti. Njegovo živo in trdno vero pričajo besede prošnje, naj sprejmemo Evangelij za vodilo našega življenja. Danes postajajo te besede še toliko bolj žive, ko z vso zaskrbljenostjo zremo v našo prihodnost.

Po sv. maši smo se zbrali pred mežnarijo, kjer so pripravili člani vinogradniškega društva Štuc še blagoslov vina. Ob tej priliki je spregovoril tudi njihov predsednik g. Jože Zadražnik in dejal, da se končuje dobro leto, ki je vinogradnike nagradilo z bogato letino, obenem pa opozoril na spoštovanje do vina in kulture pitja. Med šmarskimi farani in romarji od drugod, je bila prisotna tudi Evropska poslanka ga. Romana Tomc, šmarski župan g. Rajko Meserko ter podžupana; iz Litije g. Boris Doblekar in Šmartna g. Peter Avbelj. V kulturnem programu so nam zapeli še Fantje od fare.

 

Prijetno druženje se je nadaljevalo ob prijetnem klepetu ter ob pokušini dobrot domačih gospodinj in Štucovih kletarjev.

 

Uroš Pušnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ŽUPNIJA ŠMARTNO PRI LITIJI? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


ŽUPNIJA ŠMARTNO PRI LITIJI
ŽUPNIJA ŠMARTNO PRI LITIJI
USNJARSKA CESTA 6
Tel:(01) 898 73 91
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2017
Danes ni dogodkov.
31.10.2017 | Družabni dogodki
NOČ ČAROVNIC NA GRADU BOGENŠPERK
31.10.2017 | Družabni dogodki
NOČ ČAROVNIC NA GRADU BOGENŠPERK

Bodite prvi pri oddaji mnenja.