Logo MojaObčina.si

Šmartno pri Litiji

DANES
4°C
-1°C
JUTRI
6°C
-2°C
3325

Blagoslov šolskih torb

S sv. mašo smo tudi v šmarski župniji pričeli novo pastoralno in veroučno leto. Tako smo se zbrali v nedeljo 6. septembra pri dopoldanski sv. maši, h kateri so šolarji prinesli tudi torbe.

 

Sv. mašo je vodil domači župnik g. Marko Mohor Stegnar, pri kateri je blagoslovil šolske torbe. V mašnem nagovoru so nam bile vodilo dve misli blaženega Alojzija Grozdeta; »Evharistija je sonce mojega življenja«. Tudi mi smo povabljeni, da se vsako nedeljo srečamo ob oltarju in si tako napolnimo svoje baterije za nov teden. Naj nam bo Evharistija sonce v našem vsakdanu. V besedah  »Srce se ne boji«, pa najdimo tolažbo, da je kljub vsemu naloženemu nam delu, učenju in obilici drugih obveznostim Jezus vedno z nami.

 

Uroš Pušnik

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi