Prevzem 1. mesta v 1.B DRL

RK SEVNICA : RD HERZ ŠMARTNO                    28 : 44 (16 : 23)

Sevnica (26.11.2016) – Športna dvorana Sevnica, sodnika: Mirko Palačkovič in Dejan Čretnik, delegat: Anton Lah.

Sevnica: Žičkar, Ti. Kolman, Ž. Krnc 7, Mrgole 2, Kneževič 2, To. Kolman 1, D. Krnc, Župevc 1, Kuhar 9, Kovač, Kadilnik, Zelič, Kozole 6, Janev. Trener: Iztok Godec.

Herz Šmartno: Strmljan 7, Ribarič 8, Cirar 2, Bahovec 2, Šmejc 2, A. Urankar 1, Muratovič, Ža. Pregelj 5, A. Sadar 4, Bučar, M. Sadar, Avsec 6, Močnik 3, Žurga 4, Kukovica. Trener: Filip Gradišek.

Sedemmetrovke: Sevnica  5 (5), Herz Šmartno  5 (4).

Izključitve: Sevnica  10 minut, Herz Šmartno  8 minut.

Diskvalifikacije:

V Sevnici smo videli odlično predstavo rokometašev RD Herz Šmartno. Prvi polčas se je začel izenačeno, domača ekipa je držala aktiven rezultat do 11:11. Potem pa so šmarski igralci začeli igrati bolje v obrambi, v napadu pa so z dobrimi akcijami zaključevali napade. Že v prvem polčasu je razlika znašala sedem zadetkov prednosti. V drugem delu podobno nadaljevanje, kmalu je bilo na semaforju visokih deset zadetkov prednosti (18:28). Trener Filip Gradišek je z menjavami držal tempo, domači igralci pa niso uspeli ustaviti naleta šmarske ekipe. Razlika se je do konca tekme le povečevala, priložnost za igro pa so dobili vsi igralci obeh ekip. Na koncu zaslužena visoka zmaga RD Herz Šmartno, ter prevzem 1. mesta na lestvici 1.B DRL!