MARIBOR MOČNEJŠI

RK MARIBOR BRANIK : RD HERZ ŠMARTNO                    35 : 26 (21 : 16)

Maribor (07.10.2017) – Dvorana Tabor, sodnika: Matija Knez in Mitja Smolko, delegat: Milovan Tomić.

Maribor Branik:
Đurica, Cvetko 2, Bogadi 2, Celmiš 4, Čudič, Sok 8, Šol 5, Jerenc, Leben, Velkavrh 4, Stopar 3, Bezgovšek 2, Štumpfl, Sivić 1, Kete 4. Trener: Marko Šibila.

Herz Šmartno:
M. Sadar, Strmljan 9, Ribarič, Kunst 3, Cirar 4, Justin 1, Bahovec 4, Žižek, Muratovič, Jerina 1, Močnik 2, Žurga 2, Kukovica, Dobovičnik, Ostrež. Trener: Filip Gradišek.

Sedemmetrovke:
Maribor Branik  3 (3), Herz Šmartno  6 (6).

Izključitve:
Maribor Branik  10 minut, Herz Šmartno  6 minut.

Diskvalifikacije:

Domača ekipa je bila že pred tekmo nesporni favorit. Ekipa Herz Šmartno je še vedno nekompletna zaradi poškodb in bolezni. Domačini so dobro začeli ter vodili skozi celoten prvi polčas, obramba Šmartnega je bila preslaba, saj so ponovno do polčasa prejeli kar 21 zadetkov. V drugem polčasu pa popolnoma drugačen začetek, Šmarčani so odigrali nekaj odličnih minut ter se približali na zadetek zaostanka pri 21:20 ter 22:21. Potem pa je na “sceno” stopil domači vratar Marin Đurica, ki je praktično zaklenil domača vrata. Šmarska ekipa je prišla do priložnost,i ampak domači vratar je v drugem polčasu branil odlično. Razlika se je vztrajno višala v domačo korist ter na koncu znašala visokih 9 zadetkov razlike.