Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 14 do 19, na vzhodu do 22 stopinj Celzija.
19°C | 34°C
sobota, 24.06.2017
20°C | 34°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 31°C
ponedeljek, 26.06.2017
18°C | 30°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
Opozorila
Četrtek, 22.6.2017 ob 19h
Sredi dneva in popoldne bo v večjem delu Slovenije velika toplotna obremenitev.
19°C
34°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Razstavi Šmartno skozi fotografski objektiv ......


DOGODKI, ZAVODI, UMETNOST

| |
12.11.2015      23:10
A A

Razstavi Šmartno skozi fotografski objektiv in Zgodbe šmarskih hiš


V četrtek, 12.11.2015, je v krajevni knjižnici Šmartno potekalo odptje dveh razstav, in sicer razstave Šmartno skozi fotografski objektiv in razstave Zgodbe šmarskih hiš.


Zmagovalna fotografija natečaja
Zmagovalna fotografija natečaja
Deli:

Na začetku prireditve je zazvenela trobenta Aleša Šuštaršiča, ki je zaigral pesem z naslovom The work, nato pa je s pozdravnimi besedami zbrane nagovorila direktorica Knjižnice Litija Andreja Štuhec, ki je prireditev tudi spretno povezovala.
Občina Šmartno pri Litiji, JZ Bogenšperk in Knjižnica Litija so v maju razpisali fotografski natečaj z naslovom »Občina Šmartno pri Litiji skozi fotografski objektiv«. V sodelovanju s komisijo, ki so jo sestavljali Stojan Femec, fotograf in snemalec, Marjana Šuštaršič, likovna pedagoginja ter Janez Vozel, oblikovalec, so pripravili izbor del, ki so na ogled na razstavi, prav tako pa so izbrali tudi tri najboljše fotografije. Predstavnik natečajne komisije gospod Janez Vozel je povedal nekaj besed o prispelih delih, njihovem razvrščanju in izbiranju najboljših. Gospa Andreja Štuhec je nato povabila župana Rajka Meserka, da je zbranim namenil nekaj besed o občini, ki je te dni praznična in slovesna in išče tudi svojo turistično priložnost. Prav tako je povabila tudi direktorico Javnega zavoda Bogenšperk Joži Vovk, da zbranim pove še nekaj besed o natečaju ter tudi o tem, kako je zadovoljna s potekom in izborom zmagovalne fotografije natečaja. Napetost pred razglasitivjo zmagovalne fotografije je ublažila melodija mladega glasbenika Filipa Ferlana, zaigral pa skladbo z naslovom Sinkopirani tango. Večmesečni projekt z naslovom »Občina Šmartno pri Litiji skozi fotografski objektiv« se je uspešno zaključil. Župan Rajko Meserko ter gospa Joži Vovk sta razglasila najboljše tri fotografije ter podelila nagrade. Zmagovalna fotografija je fotografija z nočnim motivom gradu Bogenšperk, avtor katere je Matjaž Janežič.

Pozornost prisotnih se je nato osredotočila na drugo stran galerije, kjer pa svojo zgodbo pripovedujejo šmarske hiše. Knjižnica Litija se je lotila prav posebnega izziva in projekta, Zgodbe šmarskih hiš, ki je pritegnil tako sodelavke in sodelavce knjižnice, ki so brskali po arhivih, primerjali fotografije, raziskovali v zemljiški knjigi, kot tudi lastnike hiš in številne, ki so želeli deliti svoje zgodbe, saj so si o Šmartnem marsikaj zapomnili ali pa tudi sami doživeli. Poglaviten namen projekta je namreč ohranjati dediščino, na katero se še prehitro pozabi. Panoji z zgodbami šmarskih hiš so na ogled v galeriji krajevne knjižnice Šmartno, projekt pa se bo gotovo slej kot prej nadaljeval, saj še mnoge hiše prišepetavajo, da je potrebno povedati tudi njihovo zgodbo. Ob koncu uradnega dela odprtja razstav je bilo moč prisluhniti pesmi z naslovom Castiliano, ki jo je zaigral Leon Ciglar, prav tako učenec Glasbene šole Litija Šmartno, sledilo pa je prijetno druženje in klepet o obeh razstavah.

Razstavo si je mogoče ogledati v galeriji krajevne knjižnice Šmartno, ko je le-ta odprta,  izjemoma pa bo vrata svoje galerije odprla tudi v nedeljo, 15. 11.2015 v dopoldanskem času.

Vabljeni na ogled razstav.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI JAVNI ZAVOD BOGENŠPERK? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.06.2017 | Umetnost
Pesmi mojih krajev: Koncert Mance Izmajlove
23.06.2017 | Družabni dogodki
KRESNA NOČ NA PRIMSKOVEM
02.07. - 07.07.2017 | Umetnost
4. Valvasorjevi mednarodni grafični dnevi

Bodite prvi pri oddaji mnenja.