Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.07.2018

jasno
Zvečer se bo ozračje umirilo. Ponoči bo večinoma jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 18, ob morju okoli 20 °C.
15°C | 31°C
petek, 18.07.2018
16°C | 31°C
sobota, 20.07.2018
17°C | 31°C
nedelja, 21.07.2018
18°C | 31°C
ponedeljek, 22.07.2018
17°C | 27°C
Opozorila
Sreda, 18.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

PD Zvon in Senožeški tamburaši


KULTURA, SOSED SOSEDU, DRUŠTVA

| |
05.06.2017      9:20
A A

PD Zvon in Senožeški tamburašiPD Zvon
PD Zvon
Deli:

Na lepo in sončno nedeljsko popoldne 4. junija, je ljubitelje lepega in ubranega petja ter milih melodij, sprejelo mogočno grajsko dvorišče dragega nam gradu Bogenšperk, kjer se je odvijal redni Pomladni koncert PD Zvon z gosti.

 

To popoldne se je slišalo na gradu preprosto, domačo in nam ljubo pesem ter mile, nežne in ubrane melodije. Svoj redni pomladni koncert so imeli člani PD Zvon, ki se nam vsako leto predstavijo in razveselijo z nastopom tako odraslega kot tudi mlajšega obiskovalca. Pestremu glasbenemu repertoarju domačih in tujih avtorjev so letos dodali svojevrsten in razigran pridih v danemu trenutku. Vodja zbora je Marija Celestina.

Njihovi letošnji glasbeni gostje so bili Senožeški tamburaši. Senožeški tamburaši so po letih ustvarjanja mlada skupina, saj delujejo od leta 2010, njihov repertoar pa so poleg glasbe napisane za tamburaške orkestre še klasične in ostale priredbe ter popevke. Delujejo tako samostojno kot tudi z različnimi glasbenimi kolegi, solisti, pevskimi zbori ter folklornimi skupinami v Sloveniji in izven meja. Njihova vodja je Eva Dukarič.

 

A ko je Večerni Ave prišel tiho čez dobrave in nežno pobožal našo slovensko deželo, so se v nas še vedno poigravale nežne melodije, lepe in ubrane skladbe, v venček spominov pa so jih povezali topli in lepo doživeti trenutki.

 

Uroš Pušnik


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šmartno pri Litiji!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!