Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 15.08.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo večinoma sončno, le ponekod občasno zmerno oblačno. Pihal bo šibak severovzhodni veter, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 25 do 28, na Primorskem okoli 30°C.
16°C | 27°C
četrtek, 14.08.2018
19°C | 24°C
petek, 16.08.2018
15°C | 29°C
sobota, 17.08.2018
15°C | 31°C
nedelja, 18.08.2018
16°C | 32°C
Opozorila
Sreda, 15.8.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
27°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

DRUŽINA POJE


KULTURA, TURIZEM, SOSED SOSEDU, DOGODKI

| |
18.06.2017      23:47
A A

DRUŽINA POJEdružini Vidic in Sojar Voglar
družini Vidic in Sojar Voglar
Deli:

V pozdrav gostom, obiskovalcem festivala Družina poje, so Šmarski pritrkovalci iz zvonov izvabljali čutne melodije pred biserom osrednje Slovenije na gradu Bogenšperk.

 

Že tretje leto zapored se je to nedeljo 18.6. 2017, na gradu Bogenšperk odvijal festival družinskega petja, ki je vsako leto številčnejši, tako po nastopajočih, kot po obisku. Z lepim in ubranim petjem nas je letos razveselilo z nastopi kar deset družin iz različnih koncev domovine, od tega kar štiri iz Šmartna. Natopile so: družina Križnik iz Planine pri Sevnici, družina Menegatti iz Cerkna, družina Hladnik iz Nove Cerkve, družina Novak iz Prebačevega pri Kranju, družina Repenšek iz Mozirja, ter družina Kovačič iz Nove Gorice, domači Šmarski kraj pa so zastopale združeni družini Vidic in Sojar Voglar, družina Hostnik iz Podroj, družina Fele iz Šmartna, ter družina Vidic, tudi iz Šmartna.

 

Slovenci smo veljali za narod pevcev, saj se je včasih pesem slišala na različnih dogodkih v kraju, pod vaško lipo, ob družinskih praznovanjih in zaključkih skupnih kmečkih del, slišati je bilo podoknice,… Z razvojem dežele, so marsikateri običaji potonili v pozabo, a še vedno najdemo družine, ki gojijo to lepo izročilo. Najsi imajo člani nastopajočih glasbeno izobrazbo, so samouki, ljudski pevci, ali pa imajo preprosto samo željo prepevati lepe pesmi; tem nekaterim posameznikom v deželici tod pod Triglavom tudi uspeva. Sodelovanje na prireditvi Družina poje je veliko priznanje in podpora dogodku in ideji družinskega petja ter muziciranja.

 

Slednjega se še kako zaveda tudi domači župan g. Rajko Meserko, ki ni samo pohvalil prireditev, temveč se je zahvalil tudi vsem nastopajočim, idejnemu pobudniku festivala in organizatorju g. Rudiju Vidicu, ter obiskovalcem za obisk prireditve saj je, kot sam pravi, zelo lepo videti atrij gradu poln skoraj do zadnjega kotička, hkrati pa povabilo in želja za naslednje leto, da bi bili udeležba še številčnejša. In če je po odzivu nastopajočih in obiskovalcev sklepati, se za prihodnost festivala Družina poje ni bati.

 

Uroš Pušnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šmartno pri Litiji!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!