Sončno, precej vročo nedeljo, smo pevke in pevci z našo zborovodkinjo Marijo Celestina preživeli na taboru v Šentvidu pri Stični.
Zaradi epidemije tabora dve leti ni bilo in zelo smo se razveselili sporočila, da letos druženje bo in to dva dni. V soboto so nekateri pevke in pevci v Šentvidu prisluhnili koncertu naših zamejskih zborov in z njimi navezali stike.
Na nedeljsko jutro smo se člani MEPZ Zvon zbrali pred šmarsko šolo in se odpeljali proti Dolenjski. Pevke in pevci smo navajeni, da tabor poteka v dežju ali v vročini in tokrat je bilo kar precej toplo. Letošnji tabor je imel geslo »Pusti pevcu pesem peti« in je bil v celoti posvečen Stanetu Pečku, ki se je poslovil v januarju in je bil dolga leta, poleg maestra Igorja Švare, glavni pri organizaciji tabora. Dopoldan smo prepevali na generalki, pod vodstvom Igorja Švare, ki nas, pevce, vedno spodbuja s svojimi domislicami in šalami. Letos smo vsi zbori, moški, ženski in mešani prepevali znane narodne pesmi. Sodelovali so tudi otroški in mladinski zbori nekaterih dolenjskih osnovnih šol, stiška godba na pihala in Folklorna skupina Vidovo iz Šentvida pri Stični. Slavnostni govornik je bil predsednik Državnega sveta RS Alojz Kovšca. Zbrane je pozdravil tudi predsednik Tabora slovenskih pevskih zborov Matej Šteh. Župan Dušan Strnad pa je vse prisotne poleg pozdrava povabil na 52. Tabor naslednje leto.
Mogoče je bila letošnja udeležba res manjša, a zato nismo nič manj uživali na generalki, na druženju pri prijaznih domačinih, ki so nam pripravili mizo, klopi, pijačo, v povorki in na nastopu. Ves dan je v Šentvidu donela pesem z željo, da se ponovno srečamo drugo leto.
Avtorica članka: Katarina Kragelj



