Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Zvečer bo pretežno jasno, ponoči pa se bo postopno pooblačilo. Zjutraj bo v severnih in ponekod v zahodnih krajih začelo deževati, sprva bo lahko kje tudi zagrmelo. Jutranje temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem od 17 do okoli 20 °C.
16°C | 18°C
nedelja, 21.09.2018
14°C | 30°C
ponedeljek, 23.09.2018
11°C | 25°C
torek, 24.09.2018
13°C | 19°C
sreda, 25.09.2018
4°C | 16°C
Opozorila
Petek, 21.9.2018 ob 18h
Jutri dopoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
16°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

DELEGACIJA ZVONA NA PROSLAVI 170 OBLETNICE ......


KULTURA, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
19.09.2016      12:29
A A

DELEGACIJA ZVONA NA PROSLAVI 170 OBLETNICE ZBOROVSKEGA PETJA TYL V KUTNI HORIDeli:

                              Delegacija ZVONA na proslavi 170 obletnice

                                     zborovskega petja TYL v KUTNI HORI

 

Po posebnem vabilu našega prijateljskega zbora TYL iz Kutne Hore se je 7 članska delegacija dne 3.septembra udeležila proslave 170 letnice delovanja zbora.

Ob prihodu v Kutno Horo nas je sprejela, pogostila in namestila njihova predsednica gospa Zdenka Malkova. Po krajšem ogledu nam znanih znamenitosti kraja pa smo se pripravili na večerni slavnostni koncert v veličastni cerkvi sv. Barbare ob 19. uri. Podelili so nam častne vstopnice in nas pospremili na za nas rezervirano klop v ospredju takoj za  nastopajočimi.

Slavnostni koncert je bil iz 3 delov – najprej je bil koncert za orgle v F duru, potem je v ospredju – prezbiteriju nastopil orkester '' Filharmonije Hradec Kralove s skladbo Antonina Dvoržaka'' Zlati kolovrat opus 109 - simfonična basen, kot tretji najveličastnejši del pa je bil nastop TYL-a, v sodelovanju z zborom VOX Bohemika iz Češkega Broda – skupaj preko 100 pevcev in ob spremljavi simfoničnega orkestra so odpeli mašo Antonina Dvoržaka v D duru ''Lužanska'' opus – 86 skupaj s solisti sopranom, altom, basistom in tenoristom – g. Zdenkom Licek, ki je zborovodja TYL-a.

Po koncertu smo bili skupaj s predstavniki TYL-a povabljeni na banket v Mestno hišo Kutne Hore, kjer so nas bogato pogostili. Po banketu smo po mojem krajšem nagovoru v Češčini, Tylevcem podelili naše darilo in skupaj z njimi odšli v prijetno pivnico; na kraju prijetnega druženja pa so nas peljali v njihovo učilnico na glasbeni šoli, kjer smo ob klavirski spremljavi g. Zdenka Liceka skupaj peli in se veselili do zgodnjih ur.

V nedeljo, 4.9. smo se udeležili sv. Maše v cerkvi sv. Jakoba skupaj z nekaterimi prijatelji iz TYL-a med njimi go. Zdenko Malkovo, go. Jarko – gostiteljico Medvedov in go. Choutek, ki nam je pozneje pokazala svoj muzej čokolade. Po maši pa nas je pred cerkev prišel pozdravit njihov g.dekan  Jan Uhlir in nas ''požegnal'' za srečno vrnitev domov. Po ogledu muzeja čokolade so nas gospe gostiteljice odpeljale do razglednega stolpa nad Kutno Horo, kjer smo se po krajšem druženju poslovili z željami in z zagotovili, da se zopet sestanemo na skupnih nastopih. Težko je z besedami opisati, kako prisrčno in lepo so nas sprejeli in gostili v Kutni Hori, zato bo to ostalo v našem trajnem spominu.

                                                                                                          Predsednik PD Zvon

                                                                                                            Milan Klančnik 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šmartno pri Litiji!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
September 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1
22.09.201 | Tečaji in delavnice
Zeliščarski festival Diši po zeliščih
30.09.2018 | Kultura
Koncert Okteta Valvasor z gosti
22.09.201 | Tečaji in delavnice
Zeliščarski festival Diši po zeliščih
28.09.2018 | Kultura
Noč raziskovalcev na gradu Bogenšperk
30.09.2018 | Kultura
Koncert Okteta Valvasor z gosti

Bodite prvi pri oddaji mnenja.