Logo MojaObčina.si

Šmartno pri Litiji

JUTRI
23°C
11°C
SOB.
18°C
10°C
Deli
2137

IZKOPANO IZ SPOMINA IN UPODOBLJENO

IZKOPANO IZ SPOMINA in UPODOBLJENO je večji projekt društva LILA v letošnjem letu, ki prispeva k oživitvi litijske kulturne in industrijske dediščine. V projektu sodelujejo vse društvene sekcije: LILA odrasli, MALA in CICI LILA, LILA PIŠE, FOTO in VIDEO sekcija, ki ustvarjajo na temo rudnika Sitarjevec. Člani društva so obiskali rudnik in muzej, spoznali še živeče rudarje in ženske, ki so bile zaposlene pri sortiranju rude, slikajo in modelirajo globoki relief, fotografirajo panoramo današnje Litije in pišejo zgodbe ter pesmi o rudarskem življenju. Mladi rod slika Devinsko kraljestvo Sitarjevca.


Otvoritev razstave del, nastalih v projektu, s spremljajočimi dogodki bo 18. maja 2018, v Tednu ljubiteljske kulture.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi