Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 16.10.2018

oblačno
Danes bo pretežno oblačno, nekaj manj oblačnosti bo v severni Sloveniji. Predvsem v južni polovici bodo občasno možne rahle krajevne padavine. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 18, na Primorskem do 21 °C.
10°C | 18°C
sreda, 15.10.2018
10°C | 14°C
četrtek, 17.10.2018
11°C | 17°C
petek, 18.10.2018
11°C | 20°C
sobota, 19.10.2018
9°C | 21°C
Opozorila
Torek, 16.10.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

SVEČANA PODELITEV PRIZNANJA ZA PROJEKT ......


PROSTOVOLJSTVO, DRUŠTVA, EVROPSKI PROJEKTI

| |
24.10.2017      13:56
A A

SVEČANA PODELITEV PRIZNANJA ZA PROJEKT ''STAREJŠI ZA STAREJŠE'' V BRUSLJU.Deli:

PRIZNANJE NAŠI HUMANOSTI

Evropski parlament je slovenskemu humanitarno-socialnemu programu »Starejši za starejše« v sredo,  11.10.2017 v Bruslju svečano podelil nagrado »Evropejec leta 2017«.

Nagrado je prevzela glavna pobudnica in avtorica programa dr. MATEJA KOŽUH NOVAK, nekdanja predsednica Zveze društev upokojencev Slovenije. Nagrado je izročila podpredsednica Evropskega parlamenta Sylvie Guguillaume.

Delegacijo programa »Starejši za starejše«, katero smo predstavljali predstavniki posameznih društev upokojencev iz vse Slovenije, sta v Evropskem parlamentu sprejela naša poslanca dr. Igor  Šoltes in Ivo Vajgl, ki sta bila tudi predlagatelja za prejem nagrade.

Na sprejemu, ki sta ga pripravila za našo delegacijo (45 udeležencev), je dr. Igor Šoltes poudaril, da je naš projekt za zgled ostali Evropi, kako lahko s prostovoljnim delom poskrbimo za vse tiste, ki ostajajo na margini  družbe. Med glavnimi težavami starejših pri nas je osamljenost, neprimerni bivalni prostori, visoki stroški vzdrževanja in zagotavljanje prevozov do zdravstvenih ustanov in trgovin. Z obiski starejših prostovoljci pomagamo, da je življenje doma bolj znosno in tudi še vedno vzdržno.

Udeleženci smo si ob obisku Bruslja ogledali tudi vse prostore parlamenta, spoznali način delovanja, prav tako so nas naši predstavniki popeljali po centru Bruslja, kjer smo si ogledali najbolj znamenite  kulturne in gospodarske ustanove (najstarejša borza).

Domov smo odšli ponosni, da so tudi v Evropskem parlamentu spoznali naš dober namen, kako pomagati starejšim, ki na starost ostajajo doma in so vedno bolj odvisni od pomoči drugih.

 

                                                                                                                         Nada Pintar

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO UPOKOJENCEV ŠMARTNO PRI LITIJI? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


DRUŠTVO UPOKOJENCEV ŠMARTNO PRI LITIJI
DRUŠTVO UPOKOJENCEV ŠMARTNO PRI LITIJI
STARETOV TRG 25
Tel:031 673 230
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
16.10.2018
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.