Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 17.11.2018

pretežno jasno
Danes bo povečini sončno, le ponekod v notranjosti Slovenije občasno zmerno oblačno. Pihal bo veter vzhodnih smeri, na Primorskem zmerna do močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 8, na Primorskem do 12 °C.
3°C | 8°C
nedelja, 16.11.2018
4°C | 11°C
ponedeljek, 18.11.2018
2°C | 5°C
torek, 19.11.2018
2°C | 3°C
sreda, 20.11.2018
2°C | 2°C
Opozorila
Sobota, 17.11.2018 ob 6h
Danes in jutri bodo najmočnejši sunki burje predvsem v Vipavski dolini lahko presegli hitrost 100 km/h.
3°C
8°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Društvo LOJTRA za kvalitetno mladinsko delo


DRUŠTVA, EVROPSKI PROJEKTI

| |
06.06.2018      13:26
A A

Društvo LOJTRA za kvalitetno mladinsko deloDeli:

Od 29. 3. do 5. 4. je društvo Lojtra (skupaj z organizacijami iz 9 držav EU) v Mladinskem hostlu V Brežicah organiziralo prvi del mednarodnega usposabljanja z naslovom Do it yourself: facilitate learning experiences (Naredi sam/a: upravljaj učne izkušnje). Glavni namen usposabljanja je izboljšati kompetence mladinskih delavcev na področju učnega procesa v aktivnostih z in za mlade. Usposabljanje je financirano s strani programa ERASMUS+ Mladi v akciji, ki ga v Sloveniji koordinira nacionalna agencija MOVIT.

Učenje, spoznavanje in mreženje je verjetno najkrajši opis tega kar se je dogajalo z barvito mednarodno zasedbo udeležencev tekom intenzivnega 6 dnevnega usposabljanja. Konkretno, smo se pogovarjali o lastnostih mladih in o tem kaj potrebujejo. Spoznali smo koncept neformalnega izobraževanja in model izkustvenega učenja. Odkrivali smo kulturne raznolikosti, prisotne v mednarodnem delavnem okolju in pod vprašaj postavili lastne vrednote, prepričanja. Naučili smo se oblikovati učne izkušnje na podlagi identificiranih potreb in vanje vnesti elemente, ki delajo učenje zanimivo in hkrati uporabno. Za učenje smo uporabljali simulirane izkušnje, poglobljeno refleksijo, teoretske modele in raziskave. Skupno življenje in druženje od jutra do trde noči je poskrbelo da usposabljanje ni minilo brez glasnega smeha, pa tudi vročih solz, trenutkov globoke zamišljenosti in sproščenega klepeta. Pomembno je, da smo skozi vse te trenutke potovali skupaj, kot ekipa, se podpirali in učili tudi drug od drugega.

Skupno bo projekt nagovoril več kot 50 mladinskih delavcev, končni rezultat pa bodo bolj kakovostni in atraktivnejši projekti partnerskih organizacij in izboljšan ugled mladinskega dela v lokalnih okoljih od koder prihajamo in širše.

V Društvu Lojtra vzporedno izvajamo več projektov, udeležence v okviru projekta DIY: facilitate learning experiences bomo povabili tudi k sodelovanju v E+ projektu strateškega partnerstva Globalno učenje Agora.

Naše avanture lahko spremljate na spletni strani: www.drustvolojtra.si in FB profilu: https://www.facebook.com/lojtradrustvo/.

Kaj dejansko delamo in kakšen vtis to pušča na udeležencih pa najbolje opišejo videi na youtube kanalu: Association Lojtra

Avtor: Aljaž Zupan
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO LOJTRA, DRUŠTVO ZA OSEBNI IN POKLICNI RAZVOJ MLADIH? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!