Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 14.11.2018

pretežno oblačno
Ponoči se bo pooblačilo v vzhodnih krajih, oblačno bo ostalo tudi drugod v notranjosti Slovenije. Jasnilo se bo na Primorskem, kjer bo zapihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 9, ob morju 12 °C.
10°C | 14°C
četrtek, 13.11.2018
12°C | 16°C
petek, 15.11.2018
6°C | 11°C
sobota, 16.11.2018
3°C | 9°C
nedelja, 17.11.2018
3°C | 8°C
Opozorila
Torek, 13.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

V LITIJI ŠESTO SREČANJE PARTNERJEV PROJEKTA » ......


LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI, DRUŠTVA, EVROPSKI PROJEKTI

| |
20.06.2018      8:26
A A

V LITIJI ŠESTO SREČANJE PARTNERJEV PROJEKTA » H2O – mreženje mest in vključevanje državljanov za zaščito vodnih virov v Evropi« - PRENOS ISKUŠENJ IN DOBRIH PRAKSSkupinska slika partnerjev
Skupinska slika partnerjev
Deli:

Mreženje met in varovanje voda je glavna tema projekta. V okviru sedmih dogodkov projekta, ki je podprt s strani programa Evropa za državljane, partnerji  izmenjujejo dobre prakse, se mrežijo in načrtujejo nadaljnje skupne projekte.

Društvo za razvoj podeželja LAZ, slovenski partner v projektu H2O WR, je od 14. do 16. Junija 2018 v Litiji gostilo štirideset udeležencev iz srbske Rume, hrvaških Našic, Češke Prage 9, bolgarskega Razloga in madžarske Peči. Iz petih držav so se srečanja udeležili tudi župani partnerskih mest.

V Litiji je organizator dogodka izpostavili potrebo po varovanju podtalnice na primeru projekta Amiiga in mesta Ljubljana. Zagotavljati pitno vodo iz pipe brez kloriranja in drugih ukrepov je seveda cilj vseh lokalnih skupnosti. 

S predlogi rešitev je bil tudi predstavljen problem iztekanja onesnaženih rudniških voda v reko Savo. Velikokrat so finančna sredstva ovira, da ne naredimo več za zaščito voda, rešitve so.

S sistemi čiščenja odpadnih voda so se predstavniki mest spoznavali domala v vsakem partnerskem mestu, tudi v Litiji. Centralna biološka  čistilna naprava za 9000 PE je novejša, z zaprtim sistemom bazenov in sodobnim računalniškim upravljanjem.

Litija je mesto ob reki Savi, reki, ki večkrat poplavlja ali kako drugače ogroža prebivalce. Gasilci so predstavili amfibijsko vozilo, to je motorno vozilo namenjeno premikanju po vodi in po kopnem.

Partner iz Litije je udeležencem predstavil tudi nekaj lokalnih znamenitosti, od  rudnika Sitarjevec, zbirke prodnikov iz reke Save na Bregu pri Litiji, do gradu Bogenšperk in mestnega muzeja Litija, ki priča o življenju v mestu ob reki nekoč.

Po več kot letu dni izvajanja projekta, so udeleženci na srečanjih že dodobra utrdili partnerstvo in razvili prijateljstvo. Tako, kot na vseh srečanjih do sedaj, so se tudi Slovenci potrudili, da je bilo tridnevno srečanje prijetno in zanimivo.

Projekt bo zaključil še zadnji dogodek, ki bo septembra v srbski Rumi.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šmartno pri Litiji!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!