Logo MojaObčina.si
DANES
24°C
14°C
JUTRI
27°C
14°C
Oceni objavo

Blagoslov vina in slovesnost ob Rastoči knjigi Primskovo

V petek, 27.decembra 2019, na dan Janeza Evangelista smo se na Primskovem že tradicionalno, po blagoslovu vina, zbrali v Miklavževi dvorani ob Rastoči knjigi. Slovesnost je bila letos v poklon Juriju Humarju ob 200. letnici rojstva. O liku osebnosti je zbranim spregovoril domači župnik msgr Jože Hauptman.

 

Rastočo knjigo smo obogatili s ponatisom knjige Jurij Humar Čudodelnik s Primskovega, ki smo jo izdali v sodelovanju z Mohorjevo založbo iz Celovca. V tem jubilejnem letu smo v društvu pridobili tudi spominski kovanec, ki bo bogatil našo Rastočo knjigo.

 

V kulturnem programu so sodelovali pevci OPZ podružnične šole Primskovo, MOPZ Zagriški fantje in vokalna skupina Gartrožce.

 

V Etnološkem društvu smo hvaležni vsem, ki nam pomagajo, nam svetujejo, nas spodbujajo in podpirajo.

 

Posebno zahvalo za strokovno pomoč in srčne vzpodbude so prejeli Andreja Štuhec, direktorica Knjižnice Litija, Rajko Meserko, župan naše občine in domači župnik msgr Jože Hauptman.

 

Doživeli smo lepo prireditev, polno čustev, nostalgije in si tako polepšali božični čas.

Oglejte si tudi