Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 13°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 17°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 21°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

TOPEL SPREJEM VERONIKE VERBOTEN


ŠPORT

| |
05.08.2015      13:19
A A

TOPEL SPREJEM VERONIKE VERBOTEN


S svetovnih iger Specialne olimpijade v Los Angelesu se je s kar dvema medaljama vrnila kolesarka Veronika Verboten


Deli:

S svetovnih iger Specialne olimpijade v Los Angelesu se je s kar dvema medaljama vrnila kolesarka Veronika Verboten. Dosegla je srebrno medaljo v cestni dirki na 10 km in bronasto v kronometru (tekmi na čas) na 5 km.

 

Veronika je 19 letna učenka Konjiške OŠ V parku, doma na Vitanjskem Skomarju, kjer s sestro živi v rejniški družini. Na Poletne igre Specialne olimpijade se je uvrstila preko regijskih in državnih iger specialne olimpijade Slovenije. S pomočjo dobrodelne akcije Rdečega križa, enote Slovenske Konjice, medijske podpore Novic & Radia Rogla in številnih sponzorjev, je odšla na olimpijado z novim kolesom in novo športno opremo.

 

Svetovne igre Specialne olimpijade so potekale od 25. julija do 2. avgusta, tekmovalo je okoli 7000 športnikov z motnjo v duševnem razvoju iz kar 165 držav. Slovenijo je, skupaj z Veroniko, zastopalo 24 športnikov.

Poletne igre specialne olimpijade je odprla ameriška prva dama Michelle Obama, na otvoritveni slovesnosti pa so nastopili zvezdniki kot so Stevie Wonder, Avrile Lavigne, Jimmy Kimmel in Eva Longoria.

 

Ob njenem prihodu smo ji pred Radiem Rogla pripravili topel sprejem. Sprehodila se je po rdeči preprogi in sijala od sreče ter zadovoljstva.  Zbrane, predvsem Veroniko, so nagovorili konjiški podžupan, Peter Koren, vitanjski župan, Mirko Polutnik, njena mentorica Irena Pečovnik in Marija Opravs iz Društva Sožitje. Veseli njenega rezultata so ji čestitali tudi Jožica Kotnik, Andreja Zdovc in Brane Vodopivec, ki so ji pomagali pri športnih pripravah.

 

Veronika se je za svoje nastope veliko in intenzivno pripravljanja. Z njenimi rezultati pa je razveselila tako sebe, kot tudi vse, ki smo navijali za njo.

 

ČESTITKE IN POKLON VERONIKI!
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Center za kulturne prireditve? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Center za kulturne prireditve
Center za kulturne prireditve
Mestni trg 4
Tel:(03) 758 04 33

Bodite prvi pri oddaji mnenja.