Logo MojaObčina.si

Slovenske Konjice

JUTRI
14°C
-3°C
SOB.
14°C
-5°C
Deli
1034

Loški planinci peš iz Poljčan na Boč in v Loče

Devet Loških planincev se je v mrzlem sobotnem jutru podalo na tradicijonalni zimski pohod na Boč. Z avti so se odpeljali do Poljčan, nato pa po neoznačeni grebenski poti zagrizli v strmino, ki ne popusti vse do vrha Boča. Kljub manjši količini snega, so nekaterim bile v pomoč male dereze, kajti pot je bila delno poledenela. Na vrhu jih je pri vojašnici čakal vroč čaj in kajzerica, za kar vsako leto poskrbijo organizatorji. Po krajšem postanku in okrepčilu, so se vsi povzpeli še na razgledni stolp, kjer so občudovali razglede, ki so segali vse do Pece, ki jo bodo Ločani napadli že čez par dni, seveda, če bodo le to dopuščale vremenske razmere. Po obveznem fotografiranju so se spustili še do doma na Boču, kjer je sledil daljši postanek za malico. Po zasluženi malici so se podali še po manj poznani lovski poti čez Galke, preko Lovnika in Ljubične, do Zbelovega in Loč, kjer jih je v vaški gostilni pričakala malica, za katero je poskrbel lastnik lokala in zato se mu vsi planinci tudi prav lepo zahvaljujemo.

 

Lp. Marjan Marzidošek

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi