Logo MojaObčina.si

Slovenske Konjice

DANES
11°C
3°C
JUTRI
12°C
-4°C
1169

Ločani na Peci

Zimskega vzpona, oziroma Matjaževega pohoda na Peco, ki ga vsako leto organizira PD Mežica, se Loški planinci zelo radi udeležujejo, saj je Peca zelo lepa gora, ki se bohoti nad Koroško in nam ponuja lepe razglede od Slovenije pa vse do Avstrije. Letos se je proti vrhu te gore podalo enajst Ločanov, a le devet jih je osvojilo v sonce odet vrh. Seveda vzrok, da se vsi niso povzpeli na vrh, ni bila slaba pripravljenost, ali razmere na sami poti, ki so letos bile odlične, ampak je najmlajši član pohoda, osemletni NARAJAN, z svojo babi ostal na koči, kjer je s svojo pozitivno nagajivostjo zabaval pohodnike in oskrbnike koče. Kot so kasneje povedali organizatorji, je bil do sedaj najmlajši udeleženec tega pohoda in s tem si je prislužil tudi majhno nagrado. Po vrnitvi iz vrha, so Ločani naredili še daljši postanek v koči, se okrepčali in se spustili do izhodišča. Tam je seveda bil čas za analizo pohoda, ki so ga vsi opisali za enega od najlepših vseh časov. Polni lepih vtisov in dobre volje po osvojenem vrhu, so se veseli in nasmejani vrnili proti domu in seveda sklenili, da naslednje leto zopet osvojijo to lepo goro.

 

Lp. Marjan Marzidošek

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi