Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 21.01.2018

pretežno jasno
-1°C | 9°C
torek, 22.01.2018
-4°C | 4°C
sreda, 23.01.2018
-2°C | 9°C
četrtek, 24.01.2018
-2°C | 10°C
Opozorila
Sobota, 20.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
9°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

72 ur brez kompromisa


LOKALNE SKUPNOSTI, SOSED SOSEDU, PROSTOVOLJSTVO, VERSKE, VSEŽIVLJENJSKO UČENJE

| |
03.11.2014      12:50
A A

72 ur brez kompromisa


72 ur brez kompromisa je mednarodni projekt prostovoljnega dela za mlade, ki se že več let izvaja v nekaterih evropskih državah, letos pa se že tretjič tudi v Sloveniji. V okviru projekta skupine mladih, starih med 14 in 30 let, v samo treh dneh uresničijo projekt oziroma nalogo, ki jim bo zadana. Vsi projekti bodo vezani na dobrodelnost v domačem kraju skupine. Mladi bodo delali po načelu mladi iz kraja za kraj in spreminjali stvari tam, kjer živijo. Projektu smo se letos pridružili tudi Konjiški skavti.


Skupina prostovoljcev se igra na veliki gugalnici.
Skupina prostovoljcev se igra na veliki gugalnici.
Deli:

Sreča za male in velike otroke je bil naslov projekta, ki je skupino konjiških skavtov 72 ur povezoval, da bi uspešno opravili nalogo, ki nam je bila dana v nedeljo, 26. oktobra ob 16. uri. S projektom nam je bilo zadano, da v 72 urah pripravimo idejo in načrte za izgradnjo otroških igral na igrišču v Studenicah ter te načrte tudi realiziramo. Sreča oziroma bolje rečeno veselje je našo skupino prostovoljcev spremljala povsod – z veliko dobre volje smo nagovorili mnogo domačinov, da so nam priskočili na pomoč s sečnjo dreves, prenočiščem, hrano ali zgolj s prisotnostjo in zanimanjem, ki sta jih gnala »malo pogledati naokrog«. Uspešno smo rešili vse »statične« probleme in igrala so bila v sredo, 29. 10., malo pred 15. uro zaključena. Zadnjo uro 72 ur, ki so nam bile dane za izpolnitev izziva, smo izkoristili za uradno otvoritev igral. Zbralo se je veliko domačinom, predvsem otrok, ki so pokazali, da so igrala uporabna, zabavna, skratka prava sreča za male in velike otroke.

Skozi celotno izvedbo projekta so nas spremljali mnogi, ki bi se jim ob tej priložnosti želeli zahvaliti: Kostroj, Picerija Paradajz, Dom Sv. Jožef iz Celja, Novice in Radio Rogla, TIC Konjice, Mladinski center Dravinjske doline ter TD Samostan Studenice.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Slovenske Konjice!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.01.201 | Šport
DOBROdelno ZAŠVICAJ
20.01.201 | Šport
DOBROdelno ZAŠVICAJ

Bodite prvi pri oddaji mnenja.