Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in deloma Notranjskem zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
8°C | 14°C
torek, 23.10.2017
6°C | 15°C
sreda, 24.10.2017
4°C | 17°C
četrtek, 25.10.2017
6°C | 16°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

ZAČELI SO SE 25. DNEVI EVROPSKE KULTURNE ......


KULTURA, DOGODKI

| |
28.09.2015      11:55
A A

ZAČELI SO SE 25. DNEVI EVROPSKE KULTURNE DEDIŠČINE


Od 25. septembra do 3. oktobra 2015 po vsej Sloveniji potekajo Dnevi evropske kulturne dediščine, ki jih je v Žički kartuziji odprla mag. Julijana Bizjak Mlakar, ministrica za kulturo.


Odprtje 25. Dnevov evropske kulturne dediščine
Odprtje 25. Dnevov evropske kulturne dediščine
Deli:

 

Letošnji dnevi so posvečeni praznovanju in so tesno povezani s praznovanjem 25. obletnice Dnevov evropske kulturne dediščine.  

Praznovanja so se pričela 25. septembra s kulturnimi programi opoldne v Kopru, Kostanjevici na Krki, Kranju, Novem mestu, Piranu, na Ptuju, v Slovenskih Konjicah, Škofji Loki, Tržiču in Žužemberku ter ob 10. uri v Idriji in Radovljici. Sledi 400 dogodkov po vsej Sloveniji.

 

V Slovenskih Konjicah so se v pestro dogajanje vključile vse konjiške šole in vrtci z enotami, OŠ Loče, Glasbena šola Slovenske Konjice, Gimnazija Slovenske Konjice, številna kulturna društva, knjižnica, Center za kulturne prireditve in TIC Slovenske Konjice. Dejavnosti so potekale skozi ves dan na šolah, v vrtcih, po mestu in drugih krajih v občini ter v Žički kartuziji. 


Slovesno odprtje 25. Dnevov evropske kulturne dediščine in 3. Tedna kulturne dediščine je potekalo v Žički kartuziji, ki letos praznuje 850 let prihoda kartuzijanov v Žičko kartuzijo. Odprla jih je mag. Julijana Bizjak Mlakar, ministrica za kulturo Republike Slovenije, na prireditvi sta spregovorila tudi Jernej Hudolin, generalni direktor Zavoda za varstvo kulturne dediščine Slovenije in gostitelj, Miran Gorinšek, župan Občine Slovenske Konjice.
V programu so z glasbeno-poetičnim recitalom Lepota doline nastopili dijaki Šolskega centra Slovenske Konjice - Zreče in Glasbene šole Slovenske Konjice.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI SPLOŠNA KNJIŽNICA SLOVENSKE KONJICE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


SPLOŠNA KNJIŽNICA SLOVENSKE KONJICE
SPLOŠNA KNJIŽNICA SLOVENSKE KONJICE
Mestni trg 4
Tel:(03) 758 04 33

Bodite prvi pri oddaji mnenja.