Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 19.08.2017

oblačno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 12 do 18, na Primorskem okoli 20 stopinj C.
15°C | 28°C
nedelja, 20.08.2017
15°C | 24°C
ponedeljek, 21.08.2017
8°C | 25°C
torek, 22.08.2017
8°C | 25°C
sreda, 23.08.2017
10°C | 26°C
Opozorila
Petek, 18.8.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
28°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Najboljši med najboljšimi


A A

Najboljši med najboljšimiDeli:

V soboto dne 28. Novembra 2015, je bila v Ljubljani podelitev priznanj akademskih kriterijev, mednarodnega književnega tekmovanja »Pesnikova duša«-Ljubljana 2015. Na razpis v organizaciji Zveze srbske diaspore Slovenije, Združenja srbskih književnikov Slovenije in Združenja pisateljev Republike Srbske, je prispelo 197 del, književnikov iz petih držav in sicer iz Nemčije, Avstrije, Hrvaške, Slovenije, Srbije in Republike Srbske.

 

Radovan B.Milić, pisatelj, pesnik in publicist, predsednik Slovensko srbsko kulturno humanitarnega društva SREČANJE iz Slovenskih Konjic, je prejel srebrno plaketo z medaljo, za esej leta 2015- za svojo knjigo Svetski rat protiv jednog čoveka in bronasto plaketo z medaljo, za pesem Konec, v kategoriji: Ljubezenska poezija.

Radovan B.Milić po rodu Srb iz Aranđelovca, živi in ustvarja v Slovenskih Konjicah, je tudi izdajatelj in urednik dvojezičnega spletnega časopisa Tragovi-Sledi, ki je namenjen predvsem Srbom in Slovencem, živećim izven matične države in je bran na vseh petih kontinentih sveta. Je član Združenja srbskih književnikov Slovenije in redni član Matice srpske iz Novega Sada.

Do sedaj je za svoja književna dela prejel že več priznanj, med njimi : naziv Srbski vitez in odlikovanje Srbska krona, ki ju podeljuje Kulturno zgodovinski center Srbska krona iz Kragujevca, ki deluje pod okriljem srbske dinastije Karađorđević. Naziv srbski vitez ga postavlja ob bok nosilcem naziva kot so: ruski predsednik Vladimir Putin, igralec Dragan Nikolič, akademik profesor, dr. Kaplan Burović etc.

 Objavil je pet knjig, tik pred izidom pa je tudi njegov pesniški prvenec. Dve njegovi knjigi sta prevedeni tudi v slovenski jezik, prav tako so nekatere pesmi prevedene v slovenski in nemški jezik.  Književna dela Radovana B.Milića se nahajajo v Narodni in univerzitetni knjižnici v Ljubljani in Narodni in univerzitetni knjižnici v Beogradu  ter tudi v mestni knjižnici na Dunaju, predstavljena pa so bila tudi na mednarodnem knjižnem sejmu Vilenica 2014.

 

 

Metka Zoya Obrul
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI SLOVENSKO SRBSKO KULTURNO HUMANITARNO DRUŠTVO SREČANJE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


SLOVENSKO SRBSKO KULTURNO HUMANITARNO DRUŠTVO SREČANJE
SLOVENSKO SRBSKO KULTURNO HUMANITARNO DRUŠTVO SREČANJE
TATTENBACHOVA ULICA 5 C
Tel:041 928 361
Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.08.2017
Danes ni dogodkov.
26.08.2017 | Turizem
SPACE NIGHT
26.08.2017 | Turizem
SPACE NIGHT
26.08.2017 | Turizem
SPACE NIGHT
26.08.2017 | Turizem
SPACE NIGHT

Bodite prvi pri oddaji mnenja.