Logo MojaObčina.si

Slovenske Konjice

DANES
5°C
4°C
JUTRI
4°C
0°C

JURJEVANJE 2016, 5. GODBA FEST

Občina Slovenske Konjice je občina, kjer življenje utripa v ritmih ohranjene tradicije. Tradicionalne prireditve ponujajo edinstvena doživetja pristne slovenske kulture in umetnosti za obiskovalce in ustvarjajo prijetno vzdušje za življenje tukajšnjih prebivalcev. Letošnje leto naše mesto praznuje svoj 870. rojstni dan. Eno izmed daril mestu bo tudi letošnje Jurjevanje 2016.

  

19. tradicionalno konjiško Jurjevanje bo na sporedu v soboto, 23. 4. 2016, od 14. ure, na Mestnem trgu v Slovenskih Konjicah. Rdeča nit bo 5. Godba Fest, torej festival slovenskih godb. K sodelovanju smo povabili godbe iz vse Slovenije in Avstrije na čelu z domačo Godbo na pihala Slovenske Konjice in Mladinskim orkestrom Glasbene šole Slovenske Konjice.

 

PROGRAM
14:00 – 15:00 
 
> JURIJEVA POVORKA
   Skupni prihod sodelujočih skupin otrok in pihalnih orkestrov
> URADNA OTVORITEV JURJEVANJA
   Nagovor župana, Mirana Gorinška
> SKUPNE KORAČNICE

15:00 – 15:30
OTROŠKO JURJEVANJE
Sodelujejo: Vrtec Slovenske Konjice, OŠ Ob Dravinji, OŠ Pod goro, plesni šoli Step by step in Jay Dance Studio

15:30 – 18:30
GODBA FEST
Sodelujejo:  Godba na pihala Slovenske Konjice & Mladinski orkester Glasbene šole Slovenske Konjice, Frajhajmska godba na pihala - KUD Šmartno na Pohorju, KUD gasilske godbe na pihala Spodnja Polskava, Godbeno društvo Prosek pri Trstu, Pihalni orkester Ilirska Bistrica, Godba na pihala Središče ob Dravi


18:30 – 21:00
Zabava s skupino DEJ ŠE N'LITRO


SPREMLJEVALNO DOGAJANJE

10:00 – 12:00
> Gostujoče godbe obiščejo Slovenske Konjice in Vinsko klet Zlati grič
12:00 – 14:00
> Zbiranje »štrudla« v Domu kulture Slovenske Konjice
14:00 – 19:00
Jurijeve stojnice z lokalno ponudbo kulinaričnih dobrot in izdelkov domačih obrti
14:00 – 19:00
Kuhanje »zmajeve kotlovine« v kotlih na prostem


NAJDALJŠI KONJIŠKI ŠTRUDL

Že šestič zapored bomo poskušali speči NAJDALJŠI KONJIŠKI ŠTRUDL! Letos želimo sestaviti 120 metrov štrudla. Pomagajte nam ga speči tudi vi! Prosimo vas, da svoj del štrudlom s pripisom avtorja prinesete v Dom kulture Slovenske Konjice na dan prireditve med 12:00 in 14:00.

Štrudl bomo natančno izmerili ob 18:00 in ga razdelili med obiskovalce! ŠTRUDL (BO) ŠOU!

Vnaprej se vam zahvaljujemo za vaš okusen prispevek!

Informacije: Center za kulturne prireditve, Mestni trg 4, Slovenske Konjice, tel.: 03 758 04 37, www.knjiznica-slovenskekonjice.si.

Skupaj z godbami zaigrajmo budnico legendi o Konjiškem zmaju, Juriju in Marjetici

 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi