Logo MojaObčina.si

Slovenske Konjice

DANES
3°C
-6°C
JUTRI
7°C
-4°C

8. SPREHODI POD MORJEM

Mednarodni festival podvodnega filma in fotografije v Slovenskih Konjicah

Mednarodni festival podvodnega filma in fotografije Sprehodi pod morjem se je rodil leta 2009 kot majhen delček uspešnega mednarodnega simpozija »Potapljanje AST« in je z leti postal eden izmed najzanimivejših kulturnih dogodkov v širši jadranski regiji. Festival Sprehodi pod morjem, ki se ima za svoje ime zahvaliti prof. Dušanu Kuščerju in Marjanu Richterju, si v svoji osmi izdaji želi še učvrstiti svoje mesto v družbi starejših in večjih svetovnih festivalov. Zahvaljujoč organizatorjem Občini Slovenske Konjice in Plavalnemu klubu Slovenske Konjice, se je festival dokončno ustalil v kraju z 870 let starim mestnim jedrom in 850 let staro bližnjo Žičko kartuzijo. Mesto je znano po odličnem vinu, ki prihaja iz vinogradov Zlatega griča in skupaj z marljivimi ljudmi zaokroža podobo majhnega kraja z velikimi zgodbami. Eno od teh zgodb vsekakor predstavljajo tudi »Sprehodi pod morjem, ki se razlikujejo od klasičnih festivalov, saj uspešno kljubujejo komercializaciji in prinašajo zgolj esenco umetnosti izbranih avtorjev, ki so v veliki večini tudi vabljeni. V zadnjih sedmih letih se je izoblikovala tematika festivala, ki se prepleta s podvodnim filmom, otroško risbo, glasbo, podvodno fotografijo in drobnimi kulinaričnimi užitki. Osnovno vodilo in namen festivala sta, da se na njem srečajo stari prijatelji in sklenejo nova prijateljstva. Je okno v svet, ki nam pomaga, da tudi sami tujcem pokažemo, kaj znamo in zmoremo.

Program:

Četrtek in petek, 28. in 29. januar 2016
Projekcije za učence in dijake
Dvorana Doma kulture Slovenske Konjice

Petek, 29. januar 2016, ob 17.30
Koncert: Harmonikar JANEZ DOVČ & Goran Krmac, Nino Mureškič, Vito Krajnc
Gost: Andreas Franke, avtor Potopljenega sveta
Dvorana Doma kulture Slovenske Konjice

Petek, 29. januar 2016, ob 18. uri
Otvoritev razstave podvodne fotografije in otvoritev razstave otroških del likovnega natečaja Sprehodi pod morjem
Velika in mala galerija Doma kulture

Sobota, 30. januar 2016, ob 15. uri
»Diving AST« | "Potapljanje AST"

Slovenske Konjice
Predavanja o apneji, SCUBA in tehničnem potapljanju
15:05 - 15:35  Kari Hyttinen, Finska - 3D fotogrametrija
15:40 - 16:10  Leigh Bishop, Anglija - Iskanje nizizemske razbitine na obalah Afrike
16:15 - 16:45  Herbert Nitsch, Avstrija - Povratek iz brezna
16:50 - 17:20  Becky Kagan Schott, ZDA - Podvodno snemanje

Sobota, 30. januar 2016, ob 18. uri
Grand Prix večer

- Projekcije filmov svetovne produkcije 2015/2016
- Podelitev nagrad najboljšim mladim ustvarjalcem likovnega natečaj Sprehodi pod morjem
- Podelitev Grand Prix nagradeVeč na www.sprehodipodmorjem.si in www.iahd-adriatic.org. 

Vljudno vabljeni!

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi