Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 23.10.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo v zahodni Sloveniji pretežno jasno. Drugod bo delno jasno, na jugu bo več oblačnosti. Na Primorskem bo pihala šibka do zmerna burja, drugod severovzhodnik.
2°C | 17°C
sreda, 22.10.2018
5°C | 15°C
četrtek, 24.10.2018
4°C | 20°C
petek, 25.10.2018
6°C | 19°C
sobota, 26.10.2018
6°C | 20°C
Opozorila
Ponedeljek, 22.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
17°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

25. tradicionalni božično-novoletni koncert ......


KULTURA, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
04.01.2016      20:22
A A

25. tradicionalni božično-novoletni koncert KD Godba na pihala Slovenske KonjiceDeli:
V času prazničnih dni zadnjega meseca preteklega leta se je v Slovenskih Konjicah zvrstilo precejraznovrstnih prireditev in dogodkov. Med njimi že 25. leto zapored ni manjkal niti tradicionalni božično-novoletni koncert KD Godba na pihala Slovenske Konjice. Godbeniki so tako tudi tokrat dvakrat napolnili dvorano Doma kulture v Slovenskih Konjicah in z ljubeznijo do glasbe izvedli dva pestra koncerta. Ta sta bila letos v prvem delu obarvana bolj rokersko. Mnoge skladbe so presenetile ob dejstvu, da so bile zaigrane s strani orkestra, saj smo jih sicer navajeni v izvajanju rokerskih skupin. Program je še dodatno popestrila skladba Gangnam style, ki so ji plesalci plesne šole Step by step dodali še čisto resnično verzijo zanimivega plesa, ki je bil iznajden skupaj s to svetovno uspešnico. Po odmoru, tekom katerega si je lahko občinstvo privoščilo osvežujoč kozarček, so sledile pesmi iz mjuzikla Fantom iz opere, filmska glasba ter seveda Strauss in njegova Radetzkyjeva koračnica. Navdušeno občinstvo se je skupaj z godbeniki ob koncu poklonilo še Slavku Avseniku s tremi njegovimi skladbami, ki so jih godbeniki ubrano zaigrali. Dva prijetna glasbena večera sta še dodatno napolnila praznične dni s harmonijo.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Slovenske Konjice!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!