Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Danes bo oblačno. Padavine se bodo na zahodu hitro krepile in do zgodnjega popoldneva zajele vso državo. Predvsem v južni Sloveniji bodo tudi nevihte s krajevnimi nalivi. Popoldne bo zapihal okrepljen severni do severovzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja. Meja sneženja se bo proti večeru spustila do nadmorske višine okoli 1200 m, v noči na ponedeljek pa lahko ponekod tudi pod 1000 m. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 14, na Primorskem do 18 stopinj C.
8°C | 15°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 15°C
torek, 24.10.2017
4°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
2°C | 17°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 22°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 9h
Danes popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
8°C
15°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Romska kultura na OŠ Zreče in OŠ Loče


KULTURA, OSNOVNA ŠOLA, EVROPSKI PROJEKTI

| |
12.05.2015      10:23
A A

Romska kultura na OŠ Zreče in OŠ LočeUrice na OŠ Zreče.
Urice na OŠ Zreče.
Deli:

Mladinski svet Občine Slovenske Konjice je na OŠ Loče in OŠ Zreče izvedel delavnice Urice medkulturnega dialoga na temo romska kultura. Mladi so spoznali, kakšna je vloga medijev pri oblikovanju javnega mnenja o različnih kulturah. Na OŠ Loče sta bila v tretjem delu gosta predstavnika prekmurske romske skupnosti, Monika Sandreli in Sandi Horvat. Mladi so ju lahko vprašali kar koli v povezavi z Romi v Sloveniji. Najpogostejši vprašanji sta bili od kod so Romi prišli in če sta bila kdaj žrtvi diskriminacije.

Gostja na delavnicah na OŠ Zreče pa je bila Jasmina Ahmetaj iz mariborske romske skupnosti. Analiza evalvacije, ki so jo izvedli po izvedenih Uricah na OŠ Zreče, je pokazala, da je bil pogovor z gostjo všeč 93. odstotkom udeleženih. 85 odstotkov otrok je menilo, da so delavnice te vrste pomembne za njihov osebnostni razvoj, 93 odstotkov pa si jih želi, da bi bilo podobnih delavnic na šoli več.

Aktivnosti sta bili izvedeni v sklopu projekta Mladi ambasadorji medkulturnega dialoga, ki je sofinanciran s strani Finančnega mehanizma EGP in Norveške.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Slovenske Konjice!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.