Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Danes bo oblačno. Zjutraj bo na zahodu začelo deževati, padavine bodo čez dan zajele vso državo. Predvsem v južni Sloveniji bodo tudi nevihte s krajevnimi nalivi. Zapihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, na Primorskem popoldne zmerna do močna burja. Meja sneženja se bo proti večeru spustila do nadmorske višine okoli 1200 m, v noči na ponedeljek pa tudi pod 1000 m. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 14, na Primorskem do 18 stopinj C.
8°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 12°C
torek, 24.10.2017
3°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 16°C
četrtek, 26.10.2017
5°C | 20°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 6h
Danes popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
8°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Prostovoljci ponujali le najboljše


OSTALO, EVROPSKI PROJEKTI

| |
11.09.2015      13:06
A A

Prostovoljci ponujali le najboljše


Danes je 300 slovenskih prostovoljcev razdelilo 10.000 izvodov časopisa Najboljše novice iz sveta in prav toliko kefirjev Mlekarne Planika.


Skupinska slika - lokalni prostovoljci, župan Miran Gorinšek in lokalna koordinatorka Nataša Pučnik (Foto: Aleš Jelenko)
Skupinska slika - lokalni prostovoljci, župan Miran Gorinšek in lokalna koordinatorka Nataša Pučnik (Foto: Aleš Jelenko)
Deli:

Mimoidoče v 41 krajih po Sloveniji – tudi v Slovenskih Konjicah – so danes nagovorili prostovoljci, ki so imeli zelo pozitivno  nalogo; ljudem polepšati dan s časopisom, ki govori zgodbe o uspehu, napredku, poleg tega pa jim ponuditi kefir, ki je proizvod domače mlekarne.

 

Pri nas so se lokalni prostovoljci zjutraj zbrali na Občini, kjer jih je nagovoril župan – Miran Gorinšek. Po vseh formalnostih so prevzeli materiale in se odpravili v akcijo. Na lokalni ravni je sodelovalo 10 prostovoljcev (6 iz Mladinskega centra Dravinjske doline, 2 iz Združenja slovenskih katoliških skavtinj in skavtov ter 2 iz območne organizacije Rdečega križa). Razdelili so kar 300 časopisov in prav toliko lončkov kefirja. Pozitivne novice z zajtrkom so delili pri OŠ Pod goro, Ob Dravinji, Loče, pri vrtcu Tattenbach, Slomškova, Loče, ZD Slov. Konjice ter pred Občino in Upravno enoto.

 

In kaj so bralci časopisa Najboljše novice iz sveta sploh lahko prebrali? Predvsem to, da je bil v zadnjih dveh desetletjih dosežen viden globalni napredek; ljudje živijo dlje, povečala se je globalna pismenost, najmanj razvite države pa imajo danes skoraj trikrat višji povprečni dohodek kot v letu 1990. Manjšajo pa se tudi razlike med bogatimi in revnimi državami.

 

Glavna organizatorja akcije (Ministrstvo za zunanje zadeve in Slovenska filantropija) sta vesela, da je v Evropskem letu za razvoj uspela akcija, ki ljudi spodbuja k razmisleku o naši aktivni vlogi pri zagotavljanju pravičnega, uravnoteženega in trajnostnega razvoja. Zadovoljna je bila tudi lokalna koordinatorka – Nataša Pučnik: »Veseli smo, da se je odzvalo toliko prostovoljcev. Pozitivni odzivi pa prihajajo tudi iz strani bralcev,« je še dodala. 
5 (1 glas)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Slovenske Konjice!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.