Logo MojaObčina.si

Slovenj Gradec

DANES
2°C
-4°C
JUTRI
3°C
-4°C
7931

"ZGODBE o prijateljstvu"

Ste vedeli, da je ježek vaški junak? Nauk te zgodbe je: Lepo je, da smo si med seboj različni. Moč je v razlikah.
V mesecu septembru, natančneje, 6. 9. 2018, bomo v Knjižnici Ksaverja Meška priča izidu knjige, ki je plod projektnega dela v programu Pum Slovenj Gradec. V njej so predstavljene različne zgodbe (basni), ki so jih doživeli udeleženci. Posebnost knjige pa je, da je plod spoznavanja udeležencev, ki prihajajo iz različnih kulturnih področij, program namreč vsako leto obiskuje več udeležencev iz tretjih držav. Z vključitvijo in sodelovanjem v programu udeleženci pridobijo znanja in veščine, ki jim olajšajo pot do zaposlitve in se lažje vrnejo v izobraževanje. Urednica prečudovite knjige Zgodbe o prijateljstvu je vodja programa PUM-o Slovenj Gradec, mag. Damjana Kotnik. Zgodbe sta v albanščino prevedli Adelina A. Zenuni in Arta Jahiri. Ilustriral Matic Repnik. Izdal Mocis Center za izobraževanje odraslih Slovenj Gradec.

Knjigo so že podarili naši bukvarni in hkrati pripravili dražbo knjig iz nje. Sodelujete lahko na povezavi: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.230303870967953&type=1&l=48a91c4676

Vabljeni v Knjižnico Ksaverja Meška, 6. 9. 2018, ob 11. ali 18. uri.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi