28°C

Zala Hovnik bronasta na državnem prvenstvu

| |
29.01.2017      8:33

Na Prvenstvu Slovenije za pionirje in pionirke, ki potekalo v Celju 28. 1. 2017 so odlično nastopile mlade atletinje Atletkega kluba Slovenj Gradec. V A finale najkrajše sprinterske preizkušnje sta se s četrtim in petim rezultatom kvalifikacij uvrstili Zala Hovnik in Vita Vovk. Zala je v finalu zmogla še korak naprej in v tej prestižni disciplini na koncu osvojila bronasto medaljo. Vita je po uspešnem nastopu v kvalifikacijah v cilju padla in se zaradi odrgnin žal ni uspela vmešati v boj za medalje. V teku na 60m sta dobro nastopili še Neža Križovnik Jelen in Tinkara Uršej.
Zala Hovnik je nastopila tudi v skoku v daljino in z osebnim rekordom 501cm, osvojila odlično peto mesto!