Občine: Brežice, Kostanjevica na Krki, Krško, Radeče, Sevnica Občine: Benedikt, Cerkvenjak, Cirkulane, Destrnik, Dornava, Duplek, Gorišnica, Hajdina, Hoče-Slivnica, Juršinci, Kidričevo, Kungota, Lenart, Lovrenc na Pohorju, Majšperk, Makole, Maribor, Markovci, Miklavž na Dravskem polju, Oplotnica, Ormož, Pesnica, Podlehnik, Poljčane, Ptuj, Rače-Fram, Ruše, Selnica ob Dravi, Slovenska Bistrica, Središče ob Dravi, Starše, Sveta Ana, Sveta Trojica v Slovenskih goricah, Sveti Andraž v Slovenskih goricah, Sveti Jurij v Slovenskih goricah, Sveti Tomaž, Šentilj, Trnovska vas, Videm, Zavrč, Žetale Občine: Borovnica, Brezovica, Dobrepolje, Dobrova-Polhov Gradec, Dol pri Ljubljani, Domžale, Grosuplje, Horjul, Ig, Ivančna Gorica, Kamnik, Komenda, Litija, Ljubljana, Log - Dragomer, Logatec, Lukovica, Medvode, Mengeš, Moravče, Škofljica, Šmartno pri Litiji, Trzin, Velike Lašče, Vodice, Vrhnika Občine: Bloke, Cerknica, Ilirska Bistrica, Loška dolina, Pivka, Postojna Občine: Ajdovščina, Bovec, Brda, Cerkno, Idrija, Kanal ob Soči, Kobarid, Miren-Kostanjevica, Nova Gorica, Renče-Vogrsko, Šempeter-Vrtojba, Tolmin, Vipava Občine: Apače, Beltinci, Cankova, Črenšovci, Dobrovnik, Gornja Radgona, Gornji Petrovci, Grad, Hodoš, Kobilje, Križevci, Kuzma, Lendava, Ljutomer, Moravske Toplice, Murska Sobota, Odranci, Puconci, Radenci, Razkrižje, Rogašovci, Sveti Jurij ob Ščavnici, Šalovci, Tišina, Turnišče, Velika Polana, Veržej Občine: Črnomelj, Dolenjske Toplice, Kočevje, Kostel, Loški Potok, Metlika, Mirna, Mirna Peč, Mokronog-Trebelno, Novo mesto, Osilnica, Ribnica, Semič, Sodražica, Straža, Šentjernej, Šentrupert, Škocjan, Šmarješke Toplice, Trebnje, Žužemberk Občine: Ankaran, Divača, Hrpelje-Kozina, Izola, Komen, Koper, Piran, Sežana Občine: Hrastnik, Trbovlje, Zagorje ob Savi Občine: Bistrica ob Sotli, Braslovče, Celje, Dobje, Dobrna, Gornji Grad, Kozje, Laško, Ljubno, Luče, Mozirje, Nazarje, Podčetrtek, Polzela, Prebold, Rečica ob Savinji, Rogaška Slatina, Rogatec, Slovenske Konjice, Solčava, Šentjur, Šmarje pri Jelšah, Šmartno ob Paki, Šoštanj, Štore, Tabor, Velenje, Vitanje, Vojnik, Vransko, Zreče, Žalec Občine: Črna na Koroškem, Dravograd, Mežica, Mislinja, Muta, Podvelka, Prevalje, Radlje ob Dravi, Ravne na Koroškem, Ribnica na Pohorju, Slovenj Gradec, Vuzenica Občine: Bled, Bohinj, Cerklje na Gorenjskem, Gorenja vas-Poljane, Gorje, Jesenice, Jezersko, Kranj, Kranjska Gora, Naklo, Preddvor, Radovljica, Šenčur, Škofja Loka, Tržič, Železniki, Žiri, Žirovnica Slovenj Gradec
20°C

Strojan in številka 13 nesrečna za Slovenj Gradec

Rokometni klub Slovenj Gradec 2011 je v prvi prvenstveni domači tekmi v letu 2013 izgubil proti Rokometnemu klubu Grosuplje. 13.krog 1.B DRL je prinesel 3 domači poraz. Levi zunanji igralec gostov Dejan Strojan je bil nerešljiva uganka za domači klub, dosegel je 12 golov.
1. B DRL, 13. krog:
Športna dvorana Slovenj Gradec,16.februar 2013;
200 gledalcev
RK SLOVENJ GRADEC 2011:RK GROSUPLJE
26:27 (12:15)

Strelci: Šol 5,Mujanovič 4 (1x7m), Hanžekovič 4,Voršič 3,V .Levc 3,Kobolt 2(1x7m),Šavc 1,Poklič 1,Podstenšek 1, Vrečar 1, Dujmovič 1,
Obrambe:Ošlovnik 2,Kašnik 3,Humek 3(1x7m)
Izključitve: SG 14 min;Grosuplje 12 min,
7-metrovke: SG 2/2;Grosuplje 0/1

Sobotni večer 16.februarja je bil rezerviran za 13.krog 1.B državne rokometne lige, Slovenj Gradec se je prvič letos predstavil domači publiki, nasprotnik Grosuplje in zabeležil nepričakovani poraz.

Koroške rokometaše je zapustil Sanel Merdanovič, ki je iz Francije prejel ponudbo, ki je ni bilo možno zavrniti. Z RK Slovenj Gradec 2011 je hitro uspel dogovoriti in v prejšnem  tednu je podpisal 1,5 letno pogodbo z ESM GONFREVILLE L'ORCHER.

Zelo motivirani gostje so skozi celotno srečanje narekovali ritem, že po 10.minutah je bilo 3:5 za Grosuplje, v 15 minui 5:8, obramba je delovala medlo, tudi v napadu ni steklo, pomagala tudi ni menjava vratarjev, namesto Ošlovnika, ki je začel tekmo je v 18.minuti prišel v igro Kašnik.Domači strateg Sebastijan Sovič je poizkusil z minuto odmora pri izidu 6:9, a napotni domače klopi niso obrodili sadov.Ob polčasu je bilo 12:15.

V drugem polčasu, natančneje v 40. minuti je prednost gostov narasla na 6 zadetkov (15:21).
Dejan Strojan je do tedaj dosegel 10 zadetkov, skoraj polovico gostov.

Nekdanja igralka in kapetanka Krima Branka Mijatovič, ki je sedaj trenerka RK Grosuplje je imela srečnejšo roko, pri domačih so poizkusili tudi s Humekom na golu, ki se je izkazal ob obranjeni 7 metrovki gostov, sledili so uspešni protinapadi in prednost gostov se je začela topiti, v 45.minuti je znašala 18:21.

Mijatovičeva je v 46 .minuti vzela minuto odmora...v 50 minuti je sledili prvo izenačenje na tekmi na 23 je poravnal Vid Levc.
Gledalci so v športni dvorani pričakovali preobrat, ampak ga niso dočakali.
V 54. minuti je sledila še zadnja minuta odmora za goste.
Ko smo vstopili v zadnjih 5 minut tekme je na semaforju pisali 24:25.
Sledili sta še izključitvi Šavca in Vrečarja in upanja na vsaj točko ni bilo več.
Ismail Mujanovič je uspel v zadnjih sekundah znižati na končnih 26:27.

Če nam je bila prejšni vikend sreča naklonjena in smo za zadetek premagali Gorišnico 27:28, čeprav smo 10 minut pred koncem izgubljali za 3 zadetke, se je danes vse obrnilo.
A takšen je šport, enkrat dobiš, drugič izgubiš.

Točk in tekem je še dovolj, naslednja že konec vikenda!