Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
14°C | 29°C
torek, 27.06.2017
15°C | 28°C
sreda, 28.06.2017
16°C | 28°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 23°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
29°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Starejše deklice B po 5. krogu tekmovanja


ŠPORT, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
25.11.2015      13:50
A A

Starejše deklice B po 5. krogu tekmovanja


Ekipa starejših deklic B, si je pred začetkom sezone zadala cilj, naskakovati vrh treh najboljših v Sloveniji. Kar koli drugega od lanskoletnih prvakinj tudi ni bilo za pričakovati. Po uvodnih treh tekmah so kljub še ne najboljši formi igralke Dršam tekme dobile in štartale v naslednji dve tekmi z glavnimi konkurentkami za končna najvišja mesta brez poraza.


Deli:

Na gostovanju v Ljubljani pri Rk Krim Mercator, so punce prišle zelo motivirane in željne zmage. Kot sta trenerki obeh ekip pričakovale je bila tekma v prvem polčasu zelo izenačena. Krimovkam je uspelo prvi polčas dobiti z golom razlike.

V drugem polčasu so gostje iz Slovenj Gradca nadaljevale s solidno igro a je bilo zbranosti pri zaključnih strelih premalo. Namesto, da bi rezultat po lepo izigranih priložnostih izenačile, so jih ljubljančanke kaznovale s hitrimi protinapadi in lahkimi zadetki.

V igri tako izenačenih nasprotnic, si toliko napak ne bi smele dovoliti. Rezultat pa je posledica prikazanega v drugem polčasu. Čestitke ekipi Krima za zasluženo zmago z rezultatom (27:16).

Po bolečem porazu na Galjevici v Ljubljani, se je ekipa starejših deklic B pripravljala na naslednjo pomembno tekmo, ki je sledila doma v soboto proti ŽRK Ajdovščina.

Kot je bilo pričakovati je bila tekma proti primorkam izredno težka. Igralke Rokometne šole Alena Mihalja-PRISTAR, so povedle z 1:0, na kar so gostje izredno potrpežljivo in večkrat z obilo sreče povedle in rezultat vse do polčasa kontrolirale ter ga tudi dobile z 9:11. Rezultat v korist ajdovk, se je nagibal zaradi nenatančnosti naših punc pri zaključnih strelih. Pešala je predvsem, po lepo izdelani priložnosti, realizacija z desnega krila. Kljub številnim napakam, točno pet minut pred koncem tekme po lepi podaji Alje-Kaji, domača ekipa drugič na tekmi povedla z 20:19. Zadnjih pet minut je pripadalo gostjam, ki so znale izkoristit *tokratni sodniški kriterij po katerem igralke domače ekipe pač ne znajo igrat. (*=rokomet ena izmed redkih iger v kateri lahko sodnika krojita ritem in dinamiko igre. Na tej tekmi: sta sodnika dopuščala tehnično nepravilna igro ter nevarno za poškodbe v obrambi. Dovolj je samo definicija pravilnega prekrška, ki v osnovi ne dovoljuje namena kaj šele dejanskega kontakta zaustavljanje napadalca s hrbtne strani, pravilo največkrat kršeno s strani nasprotnic in nesankcionirano s strani sodnikov)

Kar pa je ekipi seveda šola za nadaljne delo in priprava za naslednje tekme. Kriterij sodnikov, zgrešene 100% priložnosti in tehnične napake ne smejo biti izgovor za poraz. Vedno prvo čestitat nasprotniku, nato analizirat in izboljšat sebe in se z dvignjeno glavo pripravljat na naslednje srečanje.

Do končne razvrstitve na lestvici za sezono 2015/2016 je še ogromno treningov, tekem in prostega časa. Kako in na kakšen način bodo ta čas igralke izkoristile pa je odvisno od trenerja, samih igralk, njihovih skupnih ciljev, ter kako bodo potrebne naloge za dosego zadanega cilja izpolnjevali tako posamezniki kot celotno moštvo.

V dveh tekmah so igrale in zadevale Manja Pasarič, Urška Kotnik (0/1), Taja Štumpfl, Anja Tominc (), Barbara Bastl (), Ula Perovec (4/6), Kaja Paradiž (4/3), Sara Rotovnik (2/0), Kati Naveršnik (), Alja Mihalj, Zala Polovšak, Neža Rotovnik (3), Aja Fajmut, Alja Krevs (4), Lia Gregor (7/4).
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Slovenj Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinsko glasilo Slovenj Gradec
Številka: 52
Izšla: 25.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
25.06.2017 | Kino
Avtomobili 3 (sinhronizirano)
25.06.2017 | Kino
Churchill
27.06.2017 | Kino
Film tedna: Izginotje
02.07.2017 | Kino
Filmska matineja: Mali šef (sinhronizirano)
02.07.2017 | Kino
Churchill
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.