Logo MojaObčina.si

Slovenj Gradec

JUTRI
21°C
7°C
ČE.
18°C
6°C
Deli
1149

SLOVENJGRAŠKI JUDOISTI ODLIČNO NASTOPILI NA AFRIŠKEM POKALU

Zala Pečoler zlata, Rok Pogorevc in Vinko Prevolšek srebrna, Andrej Yankovskyy bronast

v soboto in nedeljo, 21. in 22. aprila 2018 so se štirje predstavniki Judo kluba Acron Slovenj Gradec mudili v prestolnici Tunizije, Tunisu, kjer je potekal Afriški kadetski in mladinski pokal v judu. 
V soboto sta na tatami v kadetski konkurenci stopila, Rok Pogorevc in Andrej Yankovskyy. Rok se je v kategoriji do 90 kg prebil vse do finala, kjer ga je uspel ustaviti predstavnik Azerbajana in tako osvojil srebrno odličje. Andrej pa je v kategoriji do 81 kg izgubil polfinalno borbo proti predstavniku Turčije vendar je kasneje ostal neporažen v repešažu in se veselil bronastega odličja.   
V nedeljo je bil na sporedu mladinski turnir, kjer sta barve Slovenije zastopala Zala Pečoler in Vinko Prevolšek. Zala je v kategoriji do 70 kg prepričljivo premagala vso konkurenco in osvojila zlato odličje. Vinko, ki se je boril v kategoriji do 55 kg pa izgubil v finalu proti predstavniku Alžirije in prejel srebrno odličje.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi