Po dveh zaporednih porazih visoka zmaga nad Dobovo

Igralci Rokometnega kluba Slovenj Gradec so po 2 zaporednih porazih zabeležili visoko zmago, z 12 goli razlike so premagali goste iz Dobove. Po gostujoči minuti odmora v 26.minuti so naredili delni izid 3:0 in na odmor odšli s prednostjo 2 zadetkov. V drugem polčasu so narekovali močan tempo, česar gostje niso zdržali, v 45.minuti je bilo 23:17, do konca tekme pa lepo napolnili mrežo gostov. Najboljši strelec tekme je bil Matej Košir pri gostih, pri domačih pa sta se s po 4 zadetki izkazala novi okrepitvi, Ovniček in Štumpfl, ki sta posojena iz Velenjskega Gorenja zadela po 4-krat.

1.B DRL,15.krog:

Športna dvorana Slovenj Gradec, 12.marec 2013, 700gledalcev
RK SLOVENJ GRADEC 2011:MRD DOBOVA
34:22 (15:13)

Strelci:
Slovenj Gradec:Voršič 7(1x7met),V.Levc 6,Štumpfl,Kresnik,Ovniček 4,Poklič 3,Vrečar 2,Dujmovič,Kobolt, Šol,Zbičajnik 1. Trener:Sebastjan Sovič
Dobova:Košir 7,Hotko, Grizold 3,Humek,Rožman,Miklavčič,Kostanjšek 2,Bučar 1. Trener:Benjamin Teraš

7-metrovke:
Slovenj Gradec 1/1
Dobova:3/4

Izključitve:
Slovenj Gradec:8min
Dobova:2 min

Igralci Rokometnega kluba Slovenj Gradec 2011 so bili odločeni, da po dveh zaporednih porazih vknjižijo dve točke, in to jim je tudi uspelo.
Uvodne minute v nabito polni športni dvorani so bile izenačene, domači so povedli za 2 zadetka (7:5), a so jih gosti ujeli, v 21 pa celo povedli, prvič na tekmi (10:11).
Pet minut pred koncem prvega polčasa je gostujoči trener pri izidu 11:12 zahteval minuto odmora, kar so izkoristili domači in naredili delni izid 3:0. Gostje so zastreljali tudi 7-metrovko (Kašnik je obranil strel).
Polčas se je končal z izidom 15:13.

V drugem polčasu so domači pritisnili na plin.