0°C

Mare Pogorelc mladinski državni prvak v judu

Predstavniki Judo kluba Slovenj Gradec osvojili rekordnih šest medalj.

V soboto, 18. aprila 2015, je v Športni dvorani Triglav v Kranju v organizaciji takmajšnjega judo kluba Triglav Kranj in Judo zveze Slovenije potekalo letošnje državno prvenstvo v judu za mladinke in mladince (U21). Na prvenstvu je nastopilo 99 tekmovalcev in tekmovalk iz 25 klubov. Judo klub Slovenj Gradec je zastopalo 6 predstavnikov. Prav vsi pa so stopili na zmagovalni oder. Najbolje se je v kategoriji do 60 kg znašel Mare Pogorelc, ki je premagal vso konkurenco in osvojil naslov državnega prvaka. Uspeh je z drugim mestom v kategoriji do 81 kg dopolnil Aljoša Yankovskyy. Tretja mesta so si priborili: Zala Pečoler (do 70 kg), Katja Oder (do 63 kg), Trey Srebotnik Gregor (do 55 kg) in Jan Horvat (do 90 kg). Ekipa Judo kluba Slovenj Gradec je na prvenstvu po številu in žlahtnosti osvojenih medalj zasedla 6. mesto.