Logo MojaObčina.si

Slovenj Gradec

JUTRI
9°C
-6°C
PET.
8°C
-3°C
3176

Pomembnost sodelovanja v preventivnih presejalnih programih

V sredo, 17. 4. 2019 smo  imeli strokovni sodelavci Centra za krepitev zdravja Koroška pred trgovino Merkur v Slovenj Gradcu stojnico, kjer smo mimoidoče osveščali o pomembnosti sodelovanja v preventivnih presejalnih programih. Na stojnici je bil predstavljen program SVIT z modelom debelega črevesa.

Mimoidoči so imeli možnost tipanja modela dojk in mod, kjer so prisotne  spremembe, ki zahtevajo pregled pri zdravniku. Odgovarjali smo na njihova vprašanja in jih spodbujali k zdravemu življenjskemu slogu. Prejeli so tudi zloženke z informacijami. Bili so zelo zadovoljni s takšno akcijo. K naši stojnici je pristopilo 17 moških in 23 žensk.

Zapisala: Renata Marošek, dipl.m.s.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi