Logo MojaObčina.si

Slovenj Gradec

DANES
12°C
7°C
JUTRI
15°C
3°C

Razpis: 40. TEKMOVANJE HARMONIKARJEV ZA POKAL MISLINJSKE DOLINE


Kulturno društvo Pameče-Troblje v sodelovanju z Vaško skupnostjo Pameče-Troblje in Javnim zavodom za turizem in šport Spotur Slovenj Gradec razpisuje 40. TEKMOVANJE HARMONIKARJEV ZA POKAL MISLINJSKE DOLINE

 

Pravilnik tekmovanja v igranju na diatonično harmoniko za pokal Mislinjske doline

Tekmovanje harmonikarjev v igranju na diatonično harmoniko za pokal Mislinjske doline organizira Kulturno društvo Pameče-Troblje v sodelovanju z Vaško skupnostjo Pameče-Troblje in Javnim zavodom za turizem in šport Spotur Slovenj Gradec.

Absolutni zmagovalec 40. tekmovanja harmonikarjev za pokal Mislinjske doline bo prejel novo harmoniko znamke Slovenka.

Tekmovanje bo potekalo v okviru praznika Vaške skupnosti Pameče-Troblje v nedeljo, 23. 6. 2019, s pričetkom ob 15.00 v prireditvenem šotoru v Pamečah.

 1.     ČLEN: LOKACIJA TEKMOVANJA

Pameče pri SlovenjGradcu (prireditveni prostor ob Osnovni šoli Pameče, Pameče 134, 2380 Slovenj Gradec).
2.     ČLEN: POGOJI ZA UDELEŽBO

Tekmovanja za pokal Mislinjske doline se lahko udeležijo vsi harmonikarji ne glede na starost, spol in narodnost.
3.     ČLEN: STAROSTNE SKUPINE

Tekmovalci so razvrščeni v naslednje starostne skupine:

1. – rojeni 2008 in kasneje

2. – rojeni 2006 in 2007

3. – rojeni 2004 in 2005

4. – rojeni 2001, 2002, 2003

5. – rojeni 95, 96, 97, 98, 99, 2000

6. – rojeni 1992 in starejši

4. ČLEN: TEKMOVALNI PROGRAM IN ČAS IGRANJA

Vsak tekmovalec zaigra dve skladbi poljubnega izbora, ki morata biti karakterno različni. Tekmovalec lahko igra  med 4 in 8 minut. V primeru bistvenega preseganja predpisanega časa nastopa lahko žirija nastop tekmovalca prekine.

V kolikor se komisija po vseh nastopih ne bi mogla odločiti kdo bo skupni zmagovalec ali zmagovalec posamezne starostne skupine, se lahko zahteva, da določeni tekmovalci svoj nastop izvedejo še enkrat, z dodatno skladbo, ki je predhodno na tekmovanju še niso zaigrali (za ta primer imejte pripravljeno tudi tretjo skladbo).
5.     ČLEN: TOČKOVNIK IN NAGRADE

- od 50 do 69,99 točk PRIZNANJE ZA SODELOVANJE,

- od 70 do 79,99 točk BRONASTO PRIZNANJE,

- od 80 do 89,99 točk SREBRNO PRIZNANJE,

- od 90 do 100 točk ZLATO PRIZNANJE,

- pokal za 1. mesto v starostni skupini,

- pokal za absolutnega zmagovalca tekmovanja,

- nova harmonika Slovenka za absolutnega zmagovalca tekmovanja.

Ocene strokovne žirije so dokončne.
6.     ČLEN: PRIJAVA

Rok za oddajo prijavnice in plačilo prijavnineje 20. 6. 2019. Prijavnico pošljite na elektronski naslov; ivan.kultura@gmail.com. Prijavnina za nastop na tekmovanju znaša 30€. Potrdilo o plačilu je potrebno predložiti organizatorju pred začetkom tekmovanja. Neprijavljeni tekmovalci se še lahko prijavijo 1 uro pred pričetkom tekmovanja.

PODATKI ZA NAKAZILO:

Bančni račun: SI56 0247 0001 2346 478, odprt pri NLB d.d., Slovenj Gradec.

Lastnik bančnega računa: Kulturno društvo Pameče-Troblje, Pameče 67, 2380 Slovenj Gradec.

 

KD PAMEČE TROBLJE,
Ivan Kamnik, predsednik

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi