Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno, drugod bo povečini sončno. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
3°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
7°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 10°C
torek, 24.10.2017
2°C | 15°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Obisk predsednice vlade ge. Alenke Bratušek, ......


KULTURA, OSNOVNA ŠOLA

| |
10.02.2014      18:54
A A

Obisk predsednice vlade ge. Alenke Bratušek, predstavnikov Unesca ter drugih gostov na Prvi osnovni šoli Slovenj Gradec


V petek, 7. 2. 2014, dan pred slovenskim kulturnim praznikom je na Prvi osnovni šoli Slovenj Gradec mineval praznično. Obiskala nas je predsednica vlade Republike Slovenje ga. Alenka Bratušek s sodelavci. Gostili smo tudi g. župana, visoke predstavnike Unesca in številne druge pomembne goste.


Prisrčen nagovor predsednice vlade ga. Alenke Bratušek.
Prisrčen nagovor predsednice vlade ga. Alenke Bratušek.
Deli:

V kulturnem programu, ki smo ga predpraznično in domače koroško obarvali, so sodelovali pevski zbori naše šole, člani šolskega radia in gledališkega krožka, vsi pa so navdušili z zares skrbno izbranim in pripravljenim programom.

Predsednica vlade je v kratkem nagovoru vse prisrčno pozdravila in poudarila pomen vzgojno – izobraževalnega dela na šoli, posebej pa je pohvalila trud in skrb učencev za dobro delo in dobro počutje na šoli.

Vse goste smo povabili v razrede in ob šolski malici prisrčno in sproščeno poklepetali z njimi.

 

V nadaljevanju pa smo kot nosilka UNESCO središča Slovenj Gradec organizirali  delovno srečanje Unesco šol na Koroškem (OŠ Črna na Koroškem, ŠS Gimnazija Ravne na Koroškem, OŠ Šmartno, OŠ Mežica, OŠ Franja Goloba Prevalje) ki smo ga poimenovali Unesco klepet s šolskimi koordinatorji, njihovimi namestniki in ravnatelji navedenih šol.

Srečanja so se udeležile Generalna sekretarka Nacionalne komisije za UNESCO Republike Slovenije, ga. Marjutka Hafner, svetovalka na Uradu za UNESCO, ga. Barbara Urbanija in namestnica nacionalne koordinatorice UNESCO ASP mreže Slovenije, ga. Ljubica Kosmač. Prijetnega klepeta  o naši prehojeni poti v UNESCO mreži, naših projektih in sodelovanju med šolami v središču in slovenski mreži ter načrtih za prihodnost  so se udeležili tudi predsednik UNESCO kluba Slovenj Gradec, g. Marko Košan, predstojnica OEZŠ Slovenj Gradec, ga. Nevenka Štraser in predsednica sveta staršev, ga. Helena Penko in UNESCO Glasnik Luka Kropivnik.

V UNESCO središču Slovenj Gradec smo ponosni na naše delo, ponosni na svojo UNESCO rast in razvoj  v številnih UNESCO projektih in vsakdanjem vzgojno – izobraževalnem delu.

Po izjemno prijetnem pogovoru so gostje obiskali še UNESCO šolo našega središča, OŠ Črna na Koroškem.

Gotovo nam bo ta dan ostal v lepem spominu, tudi zaradi košarkaške žoge z lanskega evropskega prvenstva, ki nam jo je s svojim avtogramom podarila ga. Alenka Bratušek in nam zaželela uspešno delo tudi v prihodnje.

 

Majda Šrimpf in Nada Zlodej

Prva OŠ Slovenj Gradec

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Slovenj Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinsko glasilo Slovenj Gradec
Številka: 52
Izšla: 25.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
21.10.2017 | Kino
Rdeči pes Modri
21.10.2017 | Kino
Geovihar
21.10.2017 | Kino
Srečen smrtni dan
26.10.2017 | Tečaji in delavnice
VABILO NA PREDAVANJE
26.10.2017 | Šport
Thor: Ragnarok
28.10.2017 | Umetnost
Bernekerjeva ustvarjalnica: Mali koraki na veliki poti
28.10.2017 | Kino
Vesela pošastna družina (sinhronizirano)
28.10.2017 | Kino
Thor: Ragnarok
28.10.2017 | Kino
Žaga 8
29.10.2017 | Kino
Kino matineja: Rdeči pes Modri
29.10.2017 | Kino
Vesela pošastna družina (sinhronizirano)
29.10.2017 | Kino
Prebujanja

Milan Koren
Milan Koren
00000