Logo MojaObčina.si

Slovenj Gradec

DANES
16°C
4°C
JUTRI
11°C
9°C

Fantastični prasvetovi Štefana Planinca v Koroški galeriji likovnih umetnosti

Štefan Planinc: Fantastični prasvetovi, izbor slikarskih del iz stalne zbirke KGLU, predstavitev kataloga zbirke.

Otvoritev 18. decembra 2015 ob 18. uri v Koroški galeriji likovnih umetnosti.

Kustos: Marko Košan

Na ogled do 21. februarja 2016.

 

Akademski slikar Štefan Planinc, dolgoletni profesor na ljubljanski Akademiji za likovno umetnost, je leta 2005 Koroški galeriji likovnih umetnosti podaril pretežni del obsežnega ustvarjalnega opusa, ki zajema slike in risbe v časovnem loku od leta 1958 do 2003. Zbirka obsega kar 603 likovna dela, od tega 134 slik velikega in srednjega formata na platno, 274 del na papirju in 195 originalnih knjižnih ilustracij. V preteklih letih je bila zbirka v celoti digitalizirana in urejena (čiščenje, konserviranje, izdelava paspartujev za dela na papirju, vsa dela so ustrezno uokvirjena). KGLU ne razpolaga s prostori za stalno postavitev umetnikovih del, zato tematsko zaokrožene izbore v večjem ali manjšem številu občasno vključujemo v postavitev stalne zbirke.

 

Ob letošnji umetnikovi 90-letnici, častitljivem življenjskem jubileju enega izmed najpomembnejših slovenskih slikarjev fantastične in nadrealistične figuralike ter mojstra knjižne ilustracije, smo pripravili izid celostnega kataloga zbirke s spremljevalno temeljno študijo o umetniku (pisca Milena Zlatar in Marko Košan), ob načrtovani predstavitvi publikacije dne 18. 12. 2015 smo v prostorih KGLU v Slovenj Gradcu pripravili razstavo z izborom slikarskih del iz zbirke, v Galeriji Ravne pa bomo v januarju 2016 pokazali še izbor del na papirju (risbe in ilustracije).

 

Povezave

www.glu-sg.si/

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi