Logo MojaObčina.si

Slovenj Gradec

DANES
14°C
-5°C
JUTRI
14°C
-2°C
2031

Skozi šivankino uho/lokalni avtorji

Društvo ljubiteljev Meškova bukvarna organizira vsak prvi torek v mesecu pogovor z enim lokalnim avtorjem, ki ga vodi prostovoljka Jadranka Smiljić. V prazničnem decembru so se odločili, da bodo povabili pred kamero poleg lokalnih avtorjev knjig še svojo prostovoljko, fotografa, glasbenico ter predsednico Kulturnega društva Slovenj Gradec, rokodelko ter predsednico Društva ljubiteljev knjig.

Zaradi vsesplošnega pomanjkanja kulturnih dogodkov, smo se odločili, da v sklopu projektov Skozi šivankino uho spravimo do naših občanov in širše nekaj pogovorov z zanimivimi ljudmi v našo okolici. V pogovorih smo z gosti razpravljali o trenutni situaciji, možnosti za njihovo preživetje na samostojni poti ter o ustvarjanju, poustvarjanju, bralnih navadah in priporočilih za branje. 

Jadranka Smiljić je predstavila rokodelko Martino Šavc, ki se je podala na samostojno podjetniško pot in ustanovila s. p. Martinina mašinca. Z največjo ljubeznijo šiva okrasne blazine, maske, oblačila za dojenčke in še kaj, Povezava do pogovora: https://www.youtube.com/watch?v=3tX2Y1OCOsY

Sledila je zelo ustvarjalna lokalna avtorica, Suzano Seitel. Suzano krasi topla energija, ki veje iz vseh njenih izdelkov, še posebej pa iz knjige, ki smo jo predstavili, SREČNA HIŠKA. Povezava do pogovora: https://www.youtube.com/watch?v=JURDjmFnyuM&t=20s

V goste smo povabili tudi  Vivijano Rogina, glasbenico, ki je po sklepu Komisije za umetniško dejavnost Akademije za glasbo UL, sprejetem na redni seji dne 11. novembra 2020, dobitnica PREŠERNOVE NAGRADE AKADEMIJE ZA GLASBO UL za akademsko leto 2019/2020. Povezava do pogovora: https://www.youtube.com/watch?v=YD114KV2icA&t=1223s

Kulturno društvo Slovenj Gradec je predstavila  Katja Kotnik Prosenjak, ki je že bila naša gostja v projektu predstavitve lokalnih avtorjev. Tokrat pa smo jo povabili, da jo spoznate še malo drugače. Je namreč predsednica Kulturnega društva Slovenj Gradec, ki pravi, da je »izredno ponosna na naših preko 100 izjemnih umetnikov, ki bogatijo naša življenja s svojim umetniškim delovanjem.« Povezava do pogovora: https://www.youtube.com/watch?v=-OQrmnsDLGQ&t=241s

Andreja Odlazek Hvalec je naša prostovoljka. Če boste v Google odtipkali njeno ime pa boste ugotovili, da je res vsestranska, saj se je preizkusila že v pisanju, igranju, letos pa je ustanovila zavod El Roi in s tem stopila na samostojno podjetniško pot. Njena želja je, da bo pomagala ljudem na poti do »boljšega sebe«, če smo prav razumeli. Povezava do pogovora: https://www.youtube.com/watch?v=OS3EM0JwY2c

Biti diplomirani fotograf ni nekaj vsakdanjega. V Meškovi bukvarni smo imeli srečo, da je Jure Horvat pro bono portretiral vse naše prostovoljke in prostovoljce ter na koncu v stilu tablo fotografije sestavil še skupinsko fotografijo na katero smo zelo ponosni. Povezava do pogovora: https://www.youtube.com/watch?v=Q_iSYjrUpPY

In nazadnje, predsednico društva ljubitelj knjig Meškova bukvarna, Zuhro Horvat, je Jadranka povabila na pogovor, da smo izvedeli, kaj vse se je v Meškovi bukvarni dogajalo v tem nenavadnem letu. Čeprav je bukvarna bila večino časa zaprta, nismo mirovali, izpeljali smo kar nekaj samostojnih projektov, prisluhnite. Povezava do pogovora: https://www.youtube.com/watch?v=zi5Bsj0VS0U

V letu 2021 bomo s projektom predstavitve lokalnih avtorjev nadaljevali. Prva bo na vrsti izjemno zanimiva Bojana Vranjek, ki nam bo kaj več povedala o svojem doživljanju Camina in knjigi, ki jo je izdala, ko je prehodila to pot. 


Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi