Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
5°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
5°C | 19°C
petek, 20.10.2017
4°C | 19°C
sobota, 21.10.2017
7°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
5°C | 17°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Slovenjgraški inovator Matijaž Gostečnik ......


GOSPODARSTVO

| |
06.11.2015      11:02
A A

Slovenjgraški inovator Matijaž Gostečnik ponovno med najboljšimi v Sloveniji


Strokovna komisija je izbrala inovacijo slovenjgraškega inovatorja, domačina Matijaža Gostečnika z naslovom SEVNO-ODSEVNI OZNAČEVALNIK PLANINSKI POTI med 45 najboljših inovacij, ki se bodo predstavile na jubilejnem 10. Slovenskem forumu inovacij, ki bo letos potekal 17. in 18. novembra v Šempetru pri Gorici. Inovacijo je inovator prijavil na 10. SFI s pomočjo Podjetniškega centra Slovenj Gradec, kjer nudijo strokovno pomoč vsem, ki že imajo podjetje ali razmišljajo o realizaciji podjetniške ideje.


Deli:

 

Kateri problem rešuje inovacija in zakaj je boljša od obstoječih rešitev?
S sevno-odsevnimi označevalniki bo pot po planinskih in gorskih poteh varnejša v vseh razmerah, še posebej v slabem vremenu kot je megla, dež, sneg, mrak in noč. Obstoječa Knafelčeva markacija, ki odlično služi svojemu namenu že skoraj 200 let, lahko z uporabo sodobnih tehnologij, materialov in tehnik nudi pohodnikom izboljšano vidljivost in večjo varnost. Vidnost novih označb je enaka skozi dolgoletno življenjsko dobo. Montaža je enostavna, saj se z okolju prijaznim lepilom pritrdi na vse želene površine. Po potrebi je tudi prenosljiva iz objekta na objekt (na primer iz drevesa na drugo drevo – ob podrtju drevesa jo enostavno odstranimo in jo pritrdimo na drugo deblo). Izdelku je bil v letu 2007 podeljen patent, od tega časa do danes pa je inovator proizvod še izboljšal. Uporaba inovativnega proizvoda pa ni le za markacijo poti, temveč je lahko z malo domišljije uporaben v povsem vsakdanjih življenjskih situacijah, ko moramo na nekaj opozoriti.  Življenjsko vodilo inovatorja, ki je bil že drugič izbran za sodelovanje na Slovenskem forumu inovacij (prvič z mikro-solarno elektrarno za zadnji dom), je: ŽIVIM, DA USTVARJAM IN POMAGAM! RAZMIŠLJAM, DA IZBOLJŠUJEM! VSAK LAHKO PRIPOMORE ZA BOLJŠI SVET, ČE LE HOČE!
Z inovacijo je bila seznanjena tudi Planinska zveza Slovenije kot potencialni glavni uporabnik markacij za slovensko transverzalno in evropsko pešpot.

 

O 10. SLOVENSKEM FORUMU INOVACIJ

Ob 10-letnici Slovenskega foruma inovacij SPIRIT Slovenija spreminja koncept dogodka, ki je prerasel namen splošnega osveščanja slovenske javnosti o pomenu inovativnosti. V letošnjem letu dogodek postaja mednarodna prireditev z vključevanjem javnosti iz srednje in JV Evrope. Povezuje se z Coinvest Venture Days, globalnim dogodkom za prebojna tehnološka podjetja in pametni kapital, ki se ga udeležuje preko 100 mednarodnih investitorjev za hitro rast poslovanja, od mednarodnih poslovnih angelov, pospeševalnikov, družb tveganega kapitala in korporativnih investitorjev. Vizija agencije SPIRIT Slovenija je, da dogodek postane ena od pomembnejših inovacijsko-investicijskih prireditev v tem delu Evrope, s tem pa prispeva k vzpostavljanju poslovnih vezi med slovenskim in tujim inovativnim potencialom.

10.  Slovenski forum inovacij bo potekal 17. in 18. novembra 2015, v Šempetru pri Gorici. Omogočen bo PROST VSTOP za vse obiskovalce.

Organizator Slovenskega foruma inovacij je SPIRIT Slovenija, javna agencija s finančno podporo Ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo. Izvajalec dogodka je Center odličnosti COBIK v sodelovanju s Coinvestom, Internet Weekom, Hekovnikom in mednarodnimi partnerji iz Izraela, Avstrije, Slovaške, Turčije in Velike Britanije.

Več: http://www.foruminovacij.si/.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Slovenj Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinsko glasilo Slovenj Gradec
Številka: 52
Izšla: 25.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
21.10.2017 | Kino
Rdeči pes Modri
21.10.2017 | Kino
Geovihar
21.10.2017 | Kino
Srečen smrtni dan
26.10.2017 | Šport
Thor: Ragnarok
Pokaži več
Skrij

Milan Koren
Milan Koren
00000