Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Ponoči bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem od 8 do 11 stopinj.
2°C | 19°C
petek, 20.10.2017
4°C | 19°C
sobota, 21.10.2017
3°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
7°C | 17°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
19°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Konferenca z okroglo mizo: TRŽENJE ......


GOSPODARSTVO

| |
04.02.2013      22:03
A A

Konferenca z okroglo mizo: TRŽENJE GOZDNO-LESNIH PRODUKTOVDeli:

Slovenska gozdno lesna tehnološka platforma (SGLTP), Zveza društev za biomaso Slovenije - SLOBIOM, Društvo lastnikov gozdov Mislinjske doline - DLGMD, Zveza lastnikov gozdov Slovenije - ZLGS v sodelovanju z Mestno občino Slovenj Gradec organizirajo

 

v četrtek, 7. februarja 2013, ob 12. uri, v konferenčni dvorani Mladinskega kulturnega centra Slovenj Gradec (Youth Hostel), Ozare 18 v Slovenj Gradcu konferenco z okroglo mizo TRŽENJE GOZDNO-LESNIH PRODUKTOV

 

Podnebne in okoljske spremembe, gospodarska kriza, ki prerašča v splošno družbeno krizo nas sooča z novimi izzivi. V naši majhni državi z razdrobljeno posestjo in bogastvom naravnih danosti, gozd z lesno maso in ustvarjalnim potencialom prebivalstva predstavlja razvojno priložnost za izhod iz sedanje krize. Zato moramo omogočiti preboj sodobnega, človeku in okolju prijaznega razvoja. Umno gospodarjenje z lesom v celotni vrednostni verigi lesa, od gozda do končnih izdelkov z visoko dodano vrednostjo, preko ekološkega kmetovanja in zdrave hrane je naša razvojna priložnost in temeljno zagotovilo za izhod iz poglabljajoče se krize. Trženje gozdno-lesnih produktov je korak, ki nas bo pripeljal do želenih učinkov. Licitacija visokokakovostnega lesa, ki se sedmič odvija v organizaciji DLGMD in ZLGS, je pravi korak v to smer.

 

Na konferenco vabijo lastnike gozdov, predstavnike gospodarstva, kmetijstva in okolja ter drugih dejavnosti, župane in sodelavce občin ter predstavnike lokalnih skupnosti, javnost in medije. Vaša prisotnost in sodelovanje v diskusiji bo dragocen prispevek za odpravo ovir s katerimi se soočamo pri trženju gozdno-lesnih produktov in trajnostnega razvoja nasploh.

 

Konferenčna dvorana Youth Hostel Slovenj Gradec

Ozare 18, 2380 Slovenj Gradec

7. februar 2013 ob 12:00                                              

 

PROGRAM

 

12:00 OTVORITEV

Andrej Čas, župan mestne občine Slovenj Gradec

Jože Urbancl, predsednik Društva lastnikov gozdov Mislinjske doline

Ivo Trošt, direktor zavoda za gozdove Slovenije

Bojan Pogorevc, sekretar SGLTP

 

12:10 DOSEGANJE VIŠJE DODANE VREDNOSTI NA SODOBNEM TRGU

Borut Potočnik, predsednik Združenja za menedžment pri ZPSD, GZS

 

12:20 KAJ MORAM NAREDITI, DA BI LAHKO PRODAL VEČ?

Boštjan Klemenčič, svetovalec upravam podjetij in krizni menedžer, MCBK d.o.o.

 

12:30 GOZDNO-LESNA VERIGA: PRODAJATI ALI TRŽITI?

 Marta Cvikl, svetovalka za menedžment na področju ekonomike poslovanja in trženja, Razvojni center R&S Celje, d.o.o.

 

12:45 LICITACIJA VISOKO KAKOVOSTNEGA LESA

Primož Grudnik, strokovni sodelavec, Društva lastnikov gozdov Mislinjske doline - DLGMD

 

13:00 OKROGLA MIZA Z DISKUSIJO

Na okrogli mizi bodo sodelovali: Andrej Čas, župan mestne občine Slovenj Gradec, Jože Urbancl, predsednik Društva lastnikov gozdov Mislinjske doline, Ivo Trošt, direktor Zavoda za gozdove Slovenije,

Andrej Berdajs, predsednik Zveze lastnikov gozdov Slovenije,  Dušan Mežnar, direktor LESNE, TIP Otiški vrh, Bojan Pogorevc, sekretar SGLTP, predavatelji in udeleženci konference.

 

OPOZORILO: Možne so spremembe programa.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Slovenj Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinsko glasilo Slovenj Gradec
Številka: 52
Izšla: 25.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
21.10.2017 | Kino
Rdeči pes Modri
21.10.2017 | Kino
Geovihar
21.10.2017 | Kino
Srečen smrtni dan
26.10.2017 | Šport
Thor: Ragnarok
Pokaži več
Skrij

Milan Koren
Milan Koren
00000