Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 19.08.2018

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
12°C | 29°C
torek, 20.08.2018
13°C | 31°C
sreda, 21.08.2018
16°C | 30°C
četrtek, 22.08.2018
14°C | 31°C
Opozorila
Sobota, 18.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
29°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

SREDNJA ŠOLA SLOVENJ GRADEC IN MUTA GOSTILA ......


SREDNJA ŠOLA, DOGODKI, UČINKOVITA RABA ENERGIJE, EVROPSKI PROJEKTI, ONESNAŽENJA IN NESREČE Z NEVARNIMI SNOVMI

| |
24.10.2017      8:51
1
A A

SREDNJA ŠOLA SLOVENJ GRADEC IN MUTA GOSTILA UČITELJE IZ ŠESTIH DRŽAV


24 učiteljev iz šestih držav se je udeležilo mednarodnega srečanja v okviru Erasmus+ projekta z naslovom Naš planet je naš dom, povežimo se, da ga ohranimo. Srečali so se z našimi dijaki programa Okoljevarstveni tehnik, ki sodelujejo pri projektu


Učitelji iz Španije, Italije, Romunije, Bolgarije, Poljske, Finske in Slovenije skupaj z dijaki programa Okoljevarstveni tehnik
Učitelji iz Španije, Italije, Romunije, Bolgarije, Poljske, Finske in Slovenije skupaj z dijaki programa Okoljevarstveni...
Deli:

V času od 9. do 13. oktobra je Srednja šola Slovenj Gradec in Muta gostila mednarodno srečanje v okviru projekta Naš planet je naš dom, povežimo se, da ga ohranimo. Na srečanju smo skupaj pregledali rezultate, izdelke in učinke, ki so nastajali v prvem letu projekta. Podrobneje smo načrtovali delo v drugem letu, kakor tudi naša prihodnja srečanja.  

Ideja za projekt je nastala iz zavedanja, da je okolje, v katerem živimo, čedalje bolj onesnaženo. Onesnaževanje okolja je v veliki meri povezano z današnjim načinom življenja, zaradi katerega se veliko premalo zmenimo za škodo, ki jo povzročamo našemu planetu. Ker so nam izkušnje pokazale, da zgolj teoretični pristop nima zadostnih učinkov, smo si zadali, da dijake kar se da aktivno vključimo v opazovanje in raziskovanje narave, v preučevanje, v kolikšni meri se uporabljajo obnovljivi viri energije, kakor tudi spremljanje onesnaženosti zraka in vode.  Dijaki sodelujočih šol se v okviru projekta med seboj povezujejo, se seznanjajo z rezultati svojih opazovanj in jih primerjajo. Učitelji pa imajo priložnost deliti izkušnje v zvezi z različnimi aktivnostmi na področju okoljevarstva, ki jih na posameznih šolah izvajajo. Pri projektu sodelujejo šole iz Italije, Španije, Romunije, Bolgarije, Poljske, Finske in Slovenije. Prihodnje srečanje bo konec januarja na Finskem.

Tomaž Šoster,
koordinator za Srednjo šolo Slovenj Gradec in Muta
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Slovenj Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 1 komentarjev
Marjan Tetickovic
Marjan Tetickovic Se strinjam0 Se ne strinjam0
Ponudba za zavarovanje posojil

Za vaše posojilo zahteva za oživitev vaših dejavnosti, bodisi za izvedbo projekta ali za nakup stanovanja ali pa potrebujete denar iz drugih razlogov preveč. Strinjam se, da vam pomagam z zneskom od 5000 € do 10.000.000 € s stopnjo 3% letno. Prosim, prosim kontaktirajte me za več informacij :: tmarjan24@gmail.com

24.11.2017 ob 17:01:14 Odgovor Prekliči
1 komentarjev
Stran


Virtualni asistent
Občinsko glasilo Slovenj Gradec
Številka: 62
Izšla: 27.03.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.08.2018 | Kino
Misija: Nemogoče - Izpad
23.08.2018 | Ostalo
Ko pade skrivnost odnosov.
25.08.2018 | Kino
Megalodon: Predator iz globin
26.08.2018 | Kino
Kino matineja: Račka, račka, gos (sinhronizirano)
26.08.2018 | Družabni dogodki
Urbane delavnice
26.08.2018 | Kino
Misija: Nemogoče - Izpad

Bodite prvi pri oddaji mnenja.