Logo MojaObčina.si

Slovenj Gradec

JUTRI
16°C
10°C
TOR.
15°C
10°C
1634

Dom Hmelina, koordinator Demenci prijaznih točk, odprl novo Demenci prijazno točno na Koroškem

V Domu Hmelina d.o.o. z različnimi aktivnostmi o bolezni demenca osveščamo in ozaveščamo stanovalce, njihove svojce ter ljudi iz lokalnega okolja. Kot prvi na Koroškem in četrti v Sloveniji, smo pridobili naziv Demenci prijazna točka ter postali regijski koordinator Demenci prijaznih točk. Tako z izobraževanji o bolezni demenca širimo mrežo demenci prijaznih točk ter skupaj z organizacijami v lokalnem okolju in širše ustvarjamo demenci prijazno okolje. V četrtek, 4. oktobra smo Demenci prijazno točko odprli na Centru za socialno delo Koroška enota Radlje ob Dravi, ki je prva tovrstna organizacija na Koroškem, ki je prejela ta naziv. Točko sta otvorili direktorica Doma Hmelina d.o.o., gospa Silva Duler in pomočnica direktorja Centra za socialno delo Koroška enota Radlje ob Dravi, gospa Mirjana Popijal. Skupaj z ustvarjanjem demenci prijazne skupnosti bo večje prepoznavanje bolezni demenca in razumevanje oseb s to boleznijo.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi