Logo MojaObčina.si

Slovenj Gradec

DANES
9°C
2°C
JUTRI
8°C
-5°C
2278

Cepljenje proti sezonski gripi 2019/2020

Cepljenje se bo izvajalo PRI IZBRANIH OSEBNIH ZDRAVNIKIH v ambulantah, v dispanzerju za  otroke in šolarje,


PONEDELJEK - PETEK od 13. – 14.  URE


PRIPOROČAMO, DA SE NA CEPLJENJE NAROČITE.

Kronični bolniki in starejši nad 65 let: Stroške cepljenja proti gripi za navedene skupine v celoti krije obvezno zdravstveno zavarovanje.

Cepljenje je priporočljivo tudi za vse druge osebe. Za te osebe JE CENA CEPLJENJA samoplačniška: 12 evrov (za otroke do 3 let) in 

14 evrov  (ostali prebivalci).

 V skladu z Navodili za izvajanje Programa cepljenja in zaščite z zdravili: (https://www.nijz.si/sites/www.nijz.si/files/uploaded/navodila_za_izvajanje_ip_2019.pdf ) in Programom cepljenja (https://www.nijz.si/sl/program-cepljenja-in-zascite-z-zdravili-2019 ), ki določa tudi financiranje cepljenja proti gripi, je cepljenje proti sezonski gripi zlasti priporočljivo za vse osebe, ki imajo kronične bolezni obtočil, dihal, sečil, jeter, metabolne bolezni (sladkorna bolezen...), nekatere živčno-mišične in vezivne bolezni, maligna obolenja, nekatere bolezni krvi in krvotvornih organov, bolezni, ki slabijo imunski odziv, za osebe stare 65 let in več.

                                                                                    Danica Repas, dipl. m. s., spec.,

                                                                                    pomočnica direktorice za zdravstveno nego

ZAČETEK CEPLJENJA: 04. 11. 2019

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi